21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

SpaceX tymczasowo wstrzymał produkcję nowego statku kosmicznego Crew Dragon

SpaceX tymczasowo wstrzymał produkcję nowego statku kosmicznego Crew Dragon

SpaceX twierdzi, że nie będzie już produkować nowych pojazdów z kapsuły Crew Dragon, statku kosmicznego, którego firma używa do transportu ludzi do iz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, Według raportu w Reuters. Na razie plan jest taki, aby przewieźć flotę ludzi Załogi Smoka o czwartej, którą SpaceX będzie latać w kółko, aby zabrać załogi w kosmos.

Kończymy finał [capsule]ale nadal produkujemy komponenty, ponieważ zamierzamy je odnowić” – powiedziała Gwen Shotwell, prezes SpaceX Reuters. Po każdym locie Crew Dragon, statek kosmiczny musi przejść proces renowacji na Florydzie, gdzie część sprzętu jest modyfikowana lub wymieniana, aby przygotować statek do ponownego lotu. SpaceX nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

SpaceX początkowo opracowało Crew Dragon dla NASA Commercial Crew Program, inicjatywę mającą na celu katalizowanie tworzenia specjalnych pojazdów do przewozu astronautów agencji tam iz powrotem z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W ramach tego programu SpaceX wysłał cztery załogi astronautów NASA na Międzynarodową Stację Kosmiczną na statku Crew Dragon. We wrześniu zeszłego roku firma wypuściła swoją pierwszą całkowicie prywatną załogę, wioząc na orbitę okołoziemską czterech cywilnych astronautów w trzydniowym locie.

Firma planuje wiele przyszłych lotów dla czterech smoków załogi, z których każdy został nazwany przez załogę pierwszych astronautów: Endeavour, Resilience, Endurance i Freedom.

Za około tydzień firma Axiom, zajmująca się komercyjną stacją kosmiczną, wystartuje z załogą Czterech prywatnych astronautów na pokładzie Crew Dragona na stację kosmiczną na 10-dniową podróż. Axiom ma umowę z SpaceX uruchomi co najmniej trzy dodatkowe misje ludzkie na Międzynarodową Stację Kosmiczną Na Crew Dragon po tym pierwszym. Tymczasem SpaceX nadal ma umowę z NASA na wysyłanie załóg na Międzynarodową Stację Kosmiczną co sześć miesięcy, a następnie sprowadzanie ich do domu. W lutym NASA SpaceX dał trzy dodatkowe ludzkie misje z Crew Dragon Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, SpaceX Summit Six został pierwotnie zakontraktowany w tym celu. Wiadomości przyniosły kontrakt SpaceX Commercial Crew z NASA do 3,49 miliarda dolarów.

READ  Technologia pamięci nowej generacji — nowe materiały są obiecujące

Podczas gdy SpaceX tymczasowo wstrzymało produkcję Crew Dragona, wiele zasobów jest przeznaczanych na opracowanie nowej rakiety Starship, ogromnego nowego pojazdu zaprojektowanego do przewożenia ludzi i ładunków do miejsc w dalekim kosmosie, takich jak Księżyc i Mars. Jednak Shotwell mówi Reuters Że SpaceX zawsze może odtworzyć Smoka Załogi, jeśli zajdzie taka potrzeba.