20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

SpaceX nie może się doczekać sobotniego wieczornego wystrzelenia z Przylądka kolejnej rakiety Falcon 9

SpaceX nie może się doczekać sobotniego wieczornego wystrzelenia z Przylądka kolejnej rakiety Falcon 9

On gra

Zgodnie z federalnymi ostrzeżeniami nawigacyjnymi, załogi SpaceX przygotowują się do czwartego w tym roku wystrzelenia rakiety orbitalnej w hrabstwie Brevard w ciągu 4,5 godziny w sobotni wieczór.

Chociaż SpaceX nie potwierdziło jeszcze publicznie istnienia tej misji, ostrzeżenia nawigacyjne Narodowej Agencji Wywiadu Geoprzestrzennego i amerykańskiej Straży Przybrzeżnej wskazują, że okno startu rakiety otworzy się o 19:52 czasu wschodniego. Więcej szczegółów:

  • zadanie: Rakieta SpaceX Falcon 9 wyniesie nową partię satelitów internetowych Starlink ze stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.
  • Uruchom okno: 19:52 w sobotę do 12:23 w niedzielę.
  • Lokalizacja: Uruchom Complex 40.
  • Ścieżka: południowy wschód.
  • Lokalny boom dźwiękowy: NIE.
  • Lądowanie wspomagające: Statek dronowy na Oceanie Atlantyckim.
  • Transmisja na żywo: Rozpoczyna się 90 minut przed startem na floridatoday.com/space.

45. Eskadra Pogodowa Sił Kosmicznych nie opublikowała jeszcze szczegółowej prognozy dotyczącej misji Starlink 6-37. Meteorolodzy z National Weather Service prognozują 20% szans na deszcz, przeważnie zachmurzenie na niebie, minimalna temperatura wyniesie około 52 stopni i północny wiatr o prędkości od 10 do 25 mil na godzinę w sobotę wieczorem na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.

To pierwsza próba wystrzelenia z Przylądka od czasu podwójnego lotu SpaceX-United Launch Alliance w zeszły weekend, podczas którego rakiety wzniosły się w powietrze w 8 godzin i 43 minuty. Historyczna misja Falcona 9 Starlink została poprzedzona o godzinie 2:18 w niedzielę o godzinie 2:18 dziewiczym wystrzeleniem nowej rakiety Vulcan, wyposażonej w dwa boczne dopalacze, należącej do ULA.

Vulcan wyniósł na orbitę lądownik księżycowy Peregrine firmy Astrobotic, ale misja została natychmiast przerwana z powodu wycieku paliwa. Przedstawiciele firmy ogłosili później, że lądowanie na Księżycu nie jest już możliwe.

READ  Nasz Księżyc był oddalony od Ziemi 2,5 miliarda lat temu

Peregrine nadal przemieszcza się dalej od Ziemi w miarę kurczenia się zapasów paliwa. W środę wieczorem statek kosmiczny znalazł się ponad 300 000 km od swojej macierzystej planety.

Aby zapoznać się z najnowszymi aktualizacjami harmonogramu startów ze stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral i Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego, odwiedź tę stronę internetową floridatoday.com/launchschedule.

Ricka Neila Jest korespondentem kosmicznym magazynu Florida Today (więcej jego artykułów można znaleźć na stronie Kliknij tutaj.) Zadzwoń do Neale'a pod numer 321-242-3638 lub [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i startów na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.