22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

SpaceX nie może się doczekać sobotniego wieczornego wystrzelenia z Przylądka kolejnej rakiety Falcon 9

SpaceX nie może się doczekać sobotniego wieczornego wystrzelenia z Przylądka kolejnej rakiety Falcon 9

On gra

Zgodnie z federalnymi ostrzeżeniami nawigacyjnymi, załogi SpaceX przygotowują się do czwartego w tym roku wystrzelenia rakiety orbitalnej w hrabstwie Brevard w ciągu 4,5 godziny w sobotni wieczór.

Chociaż SpaceX nie potwierdziło jeszcze publicznie istnienia tej misji, ostrzeżenia nawigacyjne Narodowej Agencji Wywiadu Geoprzestrzennego i amerykańskiej Straży Przybrzeżnej wskazują, że okno startu rakiety otworzy się o 19:52 czasu wschodniego. Więcej szczegółów:

  • zadanie: Rakieta SpaceX Falcon 9 wyniesie nową partię satelitów internetowych Starlink ze stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.
  • Uruchom okno: 19:52 w sobotę do 12:23 w niedzielę.
  • Lokalizacja: Uruchom Complex 40.
  • Ścieżka: południowy wschód.
  • Lokalny boom dźwiękowy: NIE.
  • Lądowanie wspomagające: Statek dronowy na Oceanie Atlantyckim.
  • Transmisja na żywo: Rozpoczyna się 90 minut przed startem na floridatoday.com/space.

45. Eskadra Pogodowa Sił Kosmicznych nie opublikowała jeszcze szczegółowej prognozy dotyczącej misji Starlink 6-37. Meteorolodzy z National Weather Service prognozują 20% szans na deszcz, przeważnie zachmurzenie na niebie, minimalna temperatura wyniesie około 52 stopni i północny wiatr o prędkości od 10 do 25 mil na godzinę w sobotę wieczorem na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.

To pierwsza próba wystrzelenia z Przylądka od czasu podwójnego lotu SpaceX-United Launch Alliance w zeszły weekend, podczas którego rakiety wzniosły się w powietrze w 8 godzin i 43 minuty. Historyczna misja Falcona 9 Starlink została poprzedzona o godzinie 2:18 w niedzielę o godzinie 2:18 dziewiczym wystrzeleniem nowej rakiety Vulcan, wyposażonej w dwa boczne dopalacze, należącej do ULA.

Vulcan wyniósł na orbitę lądownik księżycowy Peregrine firmy Astrobotic, ale misja została natychmiast przerwana z powodu wycieku paliwa. Przedstawiciele firmy ogłosili później, że lądowanie na Księżycu nie jest już możliwe.

READ  Chandra z NASA przechwytuje Pulsar w rentgenowskiej pułapce prędkości

Peregrine nadal przemieszcza się dalej od Ziemi w miarę kurczenia się zapasów paliwa. W środę wieczorem statek kosmiczny znalazł się ponad 300 000 km od swojej macierzystej planety.

Aby zapoznać się z najnowszymi aktualizacjami harmonogramu startów ze stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral i Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego, odwiedź tę stronę internetową floridatoday.com/launchschedule.

Ricka Neila Jest korespondentem kosmicznym magazynu Florida Today (więcej jego artykułów można znaleźć na stronie Kliknij tutaj.) Zadzwoń do Neale'a pod numer 321-242-3638 lub [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i startów na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.