16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

SpaceX demonstruje zdolność do podnoszenia superciężkiej rakiety za pomocą pałeczek podczas nadchodzącego lotu testowego statku Starship (wideo)

SpaceX demonstruje zdolność do podnoszenia superciężkiej rakiety za pomocą pałeczek podczas nadchodzącego lotu testowego statku Starship (wideo)

Jak wynika ze zwiastuna, któremu towarzyszy film przedstawiający najważniejsze momenty czwartego lotu testowego rakiety, kolejny lot testowy statku Starship firmy SpaceX może stanowić nowy kamień milowy.

W czwartek (4 lipca) SpaceX opublikowało na X (dawniej Twitterze) film zawierający montaż ważnych osiągnięć z czwartego testu w locie statku Starship, który odbył się 6 czerwca. Film pokazuje klipy przedstawiające zapłon, start, separację boosterów i ponowne wejście na górny stopień statku kosmicznego i jego superciężkiego boostera.

Na końcu filmu animacja przedstawia gigantyczną rakietę o wysokości 122 metrów (400 stóp) powracającą do lądowania w wieży startowej Starship, znaną jako „Michazella”, obok słów „Dalej” i „Lot 5” co sugeruje, że firma planuje próbę złapania rakiety w następnym teście w locie. SpaceX planuje utrzymać rakietę Super Heavy na swojej wieży startowej, aby rakieta mogła zostać odnowiona i ponownie wystrzelona wydajniej i w krótszym czasie – podała firma.

Zrzut ekranu z animacji przedstawiającej wzmacniacz Starship Super Heavy firmy SpaceX podnoszony przez „pałeczki” wieży startowej po starcie. (Zdjęcie: SpaceX)

To samo zasugerował w mediach społecznościowych Elon Musk, dyrektor generalny i założyciel SpaceX. „Zamierzam wypróbować to pod koniec lipca” – powiedział Musk. Napisane w dniu X W zeszłym miesiącu, po czwartym teście atmosferycznym statku kosmicznego.