Należąca do NASA sonda kosmiczna Orion wykryła cel swojego lotu testowego Artemis 1 na Księżyc i nagrała niesamowite wideo, aby uczcić ten moment.
Na filmie opublikowanym w piątek (18 listopada) widać w oddali półoświetlony księżyc Statek kosmiczny Oriona Z przodu, wraz z logo „robaka” NASA, widzianym z kamery na czubku jednego z czterech słonecznych skrzydeł kapsuły. w samą porę, Orion znajdował się mniej więcej w połowie drogi do Księżyca— poinformowała NASA w oświadczeniu.
Trzeciego dnia misji Artemis I Orion manewrował i przechwycił swoje panele słoneczne Księżyc z kamerą zamontowaną na końcu tablicy” – napisała NASA Opis wideo (Otwiera się w nowej karcie).
NASA wystrzeliła Oriona na bezzałogowym samolocie Artemida 1 Misja w środę (16 listopada) oprócz pierwszej pracy agencji Kosmiczny system startowy (SLS), który jest obecnie najpotężniejszym pociskiem rakietowym na świecie. Orion poleci na 25-dniową wycieczkę na Księżyc iz powrotem w rejs, który powróci na Ziemię 11 grudnia. NASA wykorzystuje misję jako lot testowy. programie Artemida Aby sprawdzić, czy rakieta SLS i Orion są gotowe do zabrania astronautów na Księżyc, z celem załogowego lądowania na Księżycu w 2025 roku.
Wideo jest najnowsze Wspaniały widok na Orionaktóry jest wyposażony w 24 kamery rozmieszczone wzdłuż zewnętrznych, słonecznych i wewnętrznych paneli w celu udokumentowania historycznego lotu testowego.
Zdjęcia z premiery Artemis 1: Niesamowite widoki pierwszej rakiety księżycowej NASA
Aktualizacje na żywo: Misja księżycowa NASA Artemis 1
W ciągu kilku godzin bezpośrednio po wystrzeleniu Orion złapał ziemski sierp księżyca, który leciał za nim w drodze na Księżyc. Sprawdź to poniżej.
NASA wystrzeliła również nową rakietę Seria filmów Artemis z pełnym dostępem Będzie dostarczać cotygodniowe aktualizacje misji podczas podróży na Księżyc iz powrotem.
Pierwszy odcinek, również opublikowany przez NASA w piątek, jest kroniką pierwszych trzech dni misji Artemis 1, w tym oszałamiającymi widokami statku kosmicznego odłączającego się od górnego stopnia rakiety SLS, punktami orientacyjnymi rozmieszczenia kostek oraz aktualizacją Dana Huota z NASA na temat tego, jak misja została wykonana. Odszedł. Aby się o tym przekonać, obejrzyj poniższy film.
Od wczesnej soboty (19 listopada) statek kosmiczny Artemis 1 Orion miał 216 391 mil (348 247) kilometrów) od Ziemi, 93 048 mil (149 746 kilometrów) od Księżyca i według NASA żegluje w kosmosie z prędkością 995 mil na godzinę (1601 km/h). Mógłbyś Śledź Oriona w kosmosie w swojej misji z Artemis Tracker NASA stronie internetowej (Otwiera się w nowej karcie).
Do teraz, Lot Oriona przebiegł stosunkowo gładkoktóry według kierowników misji NASA przekroczył ich oczekiwania, pomimo drobnych problemów, gdy inżynierowie dowiadują się, jak statek kosmiczny będzie działał w przestrzeni kosmicznej.
W poniedziałek rano (21 listopada) rakieta Artemis 1 Orion zbliży się najbliżej Księżyca w przelocie, zbliżając się na odległość 60 mil (100 km) od Księżyca, przygotowując się do pełnej, szerokiej, kołowej orbity.
NASA będzie transmitować online przelot Artemis 1 obok Księżyca na żywo o 7:15 EDT (1215 GMT), z najbliższym podejściem po 7:57 EDT (1257 GMT). Orion wejdzie na swoją ostateczną orbitę wokół Księżyca 25 listopada o 16:52 EST (2152 GMT), a zasięg NASA rozpocznie się o 16:30 EST (2130 GMT). Mógłbyś Obejrzyj transmisję internetową na żywo z programu NASA Artemis 1 Orion Na Space.com, dzięki uprzejmości NASA Television.
E-mail: Tarik Malik [email protected] (Otwiera się w nowej karcie) lub podążaj za nim @pracownik (Otwiera się w nowej karcie). Podążaj za nami @pracownik (Otwiera się w nowej karcie)i Facebook (Otwiera się w nowej karcie) i Instagram (Otwiera się w nowej karcie).
„Kawioholik. Fanatyk alkoholu na całe życie. Typowy ekspert podróży. Skłonny do napadów apatii. Internetowy pionier”.
More Stories
Boeing może nie być w stanie obsługiwać pojazdu Starliner przed zniszczeniem stacji kosmicznej
Jak czarne dziury stały się tak duże i szybkie? Odpowiedź kryje się w ciemności
Studentka Uniwersytetu Północnej Karoliny zostanie najmłodszą kobietą, która przekroczy granice kosmosu na pokładzie Blue Origin