22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

SMU zawiesza WR Teddy'ego Knoxa za rolę w wypadku Rashee Rice

SMU zawiesza WR Teddy'ego Knoxa za rolę w wypadku Rashee Rice

Szkoła podała w czwartek, że skrzydłowy SMU Teddy Knox został zawieszony w zawieszeniu po tym, jak zidentyfikowano go jako drugiego kierowcę – wraz z przyjmującym Kansas City Chiefs Rushiem Rice’em – który spowodował niedawny seryjny wypadek w Dallas.

„SMU traktuje te zarzuty bardzo poważnie” – stwierdziło SMU w oświadczeniu. „Federalne przepisy dotyczące prywatności studentów zabraniają uniwersytetowi omawiania szczegółów dotyczących działań dyscyplinarnych studentów”.

Według jego adwokata Rice’owi, który w chwili wypadku prowadził sportowe Lamborghini, grozi osiem zarzutów, w tym napaść z użyciem przemocy. Policja podała, że ​​dla 23-letniego Rice’a wydano nakazy aresztowania pod jednym zarzutem napaści z użyciem siły, jednego wypadku z poważnymi obrażeniami ciała i sześciu przypadków kolizji z obrażeniami.

Policja podała, że ​​nakazy aresztowania na podstawie tych samych zarzutów wydano również w przypadku 21-letniego Knoxa, który prowadził drugi pędzący samochód sportowy Corvette.

Policja podała, że ​​Rice i Knox nie przebywają w areszcie.

„W pełni współpracowaliśmy z organami ścigania” – powiedziała prawniczka Knoxa, Diandra Grant. „Poza tym nie mamy w tej chwili żadnych dalszych komentarzy”.

Jak podała policja, kierowcy Corvette i Lamborghini 30 marca jechali skrajnie lewym pasem, kiedy stracili kontrolę, a Lamborghini uderzyło w pobocze i środkową ścianę pojazdu, powodując kolizję w wyniku reakcji łańcuchowej.

Policja podała, że ​​do wypadku doszło pomiędzy Lamborghini, Corvette i czterema innymi pojazdami, w wyniku czego cztery osoby odniosły lekkie obrażenia. Policja podała, że ​​kierowcy Corvette i Lamborghini odjechali po wypadku, nie określając, czy ktoś potrzebował pomocy medycznej ani nie przekazując żadnych informacji.

READ  Max Verstappen wygrywa dziki wyścig