29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Słoń zabija starszą kobietę, po czym wraca, by podeptać jej ciało na pogrzebie w Indiach

Słoń zabija starszą kobietę, po czym wraca, by podeptać jej ciało na pogrzebie w Indiach

Słoń we wschodnich Indiach zabił 70-letnią kobietę, a następnie wrócił na jej pogrzeb, by podeptać jej ciało.

Policja poinformowała, że ​​wypadek miał miejsce w czwartek w stanie Odisha.

Maya Mormo była przy studni z rurką czerpającą wodę w wiosce Raipal w dystrykcie Mayorbhang, kiedy dziki słoń pojawił się znikąd.

Władze powiedziały, że zjechały z rezerwatu dzikiej przyrody Dalma, około 200 km od Mayorbhang.

Funkcjonariusz policji Lopamudra Nayak, cytowany przez Press Trust of India, powiedział, że po tym, jak została przejechana, została zabrana do szpitala, gdzie uległa odniesionym urazom.

Według doniesień, gdy członkowie rodziny zebrali się na pogrzebie i byli w trakcie wykonywania ostatnich obrzędów, ten sam słoń pojawił się, podniósł ciało pani Mormo ze stosu pogrzebowego i ponownie je zdeptał, podczas gdy żałobnicy byli w szoku.

Rodzina mogła ruszyć do przodu z przyjęciem dopiero po odejściu słonia. Nie jest jasne, czy zwierzę skrzywdziło kogoś innego.

Konflikty między słoniami a ludźmi są powszechne w Odisha. Intensywna działalność przemysłowa w bogatym w minerały stanie zwiększyła ingerencję człowieka w siedliska zwierząt, zwiększając szanse na konfrontacje między wieśniakami a słoniami.

W stanie również pojawił się niepokojący trend Wzrost liczby nienaturalnych zgonów słoni. Co najmniej 1356 słoni zginęło w Odisha od 2000 do 2001 roku, według danych dostarczonych przez główny monitor dzikiej przyrody stanu, podała agencja informacyjna IANS.

Co najmniej 42 zgony słoni zostały zarejestrowane w tym stanie w ciągu zaledwie siedmiu miesięcy od kwietnia do października ubiegłego roku.

Kilka innych incydentów konfliktu między ludźmi a słoniami zostało zgłoszonych w innych częściach kraju.

W marcu tego roku kobieta zginęła w ataku dzikiego słonia w lesie w dystrykcie Bilaspur w środkowym stanie Chhattisgarh. Policja poinformowała, że ​​jej ośmioletni wnuk został ranny podczas próby ucieczki.

W maju słoń zamordował 40-letnią kobietę przed jej domem w pobliżu Gudalur, w dystrykcie Nilgiris w południowym stanie Tamil Nadu.

READ  Chińczyk Xi Jinping odwiedza Hongkong z okazji rocznicy przekazania władzy