22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Siemens pobija prognozy zysków i twierdzi, że wzrost sprzedaży w 2024 r. spowolni

Siemens pobija prognozy zysków i twierdzi, że wzrost sprzedaży w 2024 r. spowolni

  • Siemens w czwartek odnotował 10% wzrost wzrostu przychodów w czwartym kwartale fiskalnym do rekordowego 21,4 miliarda euro (23,2 miliarda dolarów), co przekroczyło oczekiwania, ale spodziewa się spowolnienia w 2024 roku.
  • Niemiecka grupa przemysłowa spodziewa się wzrostu sprzedaży o 4-8% w ciągu najbliższych 12 miesięcy, w porównaniu z 11% wzrostem odnotowanym w roku finansowym 2023 zakończonym we wrześniu, głównie ze względu na słabe perspektywy dla jej działu automatyki przemysłowej.
  • Ta potęga przemysłowa odnotowała rekordowe wyniki kwartalne i całoroczne, zamykając rok finansowy.

Widok zewnętrzny Forum Siemens, części siedziby Siemens, w Monachium, Niemcy.

Obrazy Getty’ego

Siemens w czwartek odnotował 10% wzrost wzrostu przychodów w czwartym kwartale fiskalnym do rekordowego 21,4 miliarda euro (23,2 miliarda dolarów), co przekroczyło oczekiwania, ale spodziewa się spowolnienia w 2024 roku.

Niemiecka grupa przemysłowa spodziewa się wzrostu sprzedaży o 4-8% w ciągu najbliższych 12 miesięcy, w porównaniu z 11% wzrostem odnotowanym w roku finansowym 2023 zakończonym we wrześniu, głównie ze względu na słabe perspektywy dla jej działu automatyki przemysłowej.

„Digital Industries spodziewa się podobnego wzrostu przychodów w roku finansowym 2024 na poziomie od 0% do 3%. Opiera się to na założeniu, że po pozbyciu się zapasów przez klientów, globalny popyt na firmy z branży automatyki, zwłaszcza w Chinach, ponownie wzrośnie w drugiej połowie.” Roku.” „Rok finansowy” – podała grupa w swoim raporcie o wynikach.

Jednak na koniec roku obrachunkowego ta potęga przemysłowa odnotowała rekordowe wyniki kwartalne i za cały kwartał.

Zyski przemysłu wzrosły w czwartym kwartale o 7% do rekordowego poziomu 3,4 miliarda euro, przekraczając oczekiwania firmy na poziomie 3,34 miliarda euro, by osiągnąć w tym roku rekordowy poziom 11,4 miliarda euro.

Dochód netto za kwartał wyniósł 1,9 miliarda euro, co oznacza, że ​​wynik za cały rok osiągnął historycznie wysoki poziom 8,5 miliarda euro, podczas gdy wolne przepływy pieniężne również osiągnęły rekordową wysokość 10 miliardów euro za cały rok.

READ  Kwota 15 dolarów to prawdopodobnie opłata na rzecz nowojorskiego programu opłat za zatory komunikacyjne

Siemens zaproponował zwiększenie dywidendy z 4,25 euro na akcję w roku poprzednim do 4,70 euro na akcję.

„Rok fiskalny 2023 był rekordowy: w naszej działalności przemysłowej zysk i marże zysku osiągnęły najwyższy poziom w historii, a nasz dochód netto prawie się podwoił do poziomu historycznego” – oznajmił w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny firmy Siemens Roland Busch.

„Nasza strategia się opłaca, ponieważ nadal przyspieszamy cyfrowe i zrównoważone transformacje naszych klientów”.