3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Shakur Stevenson dominuje nad Oscarem Valdezem, zdobywając drugi tytuł jednogłośną decyzją

Shakur Stevenson dominuje nad Oscarem Valdezem, zdobywając drugi tytuł jednogłośną decyzją

LAS VEGAS — Shakur Stephenson biegał po ringu z uniesionymi rękami, gdy mijały sekundy podczas największej nocy w jego karierze.

Przez 12 rund praktycznie grał z Oscarem Valdezem, co okazało się absolutnym niedopasowaniem w głównym turnieju ESPN w sobotę przed 10102 w MGM Grand Garden Arena. Stevenson jest po prostu dobry.

Użył doskonałego rzutu karnego, jednej z najlepszych broni w boksie, aby utrzymać Valdesa w zasięgu i położyć silną lewą rękę na ciele. Jednogłośna decyzja wygrana punktami 118-109, 117-110 i 118-109 dała Stevensonowi drugi tytuł za 130 funtów.

„Jestem supergwiazdą w tym sporcie”, powiedział 24-letni Stevenson. „Chcę zebrać wszystkie pasy w wieku 130 lat i być niekwestionowanym. Zasługuję na bycie gwiazdą i to właśnie muszę zrobić”.

Stevenson (18-0, 9 KOs) powalił Valdeza na ziemię w rundzie 6 ograniczonym prawym sierpowym, przez co potknął się o liny, zanim prawa ręka powaliła go na płótno, gdy był już przekrzywiony.

Defensywny Stevenson parł do przodu i strzelał potężnymi strzałami, próbując zakończyć walkę, ale Valdes przeżył, tak jak to zrobił, gdy został znokautowany w poprzednich trzech rundach.

„Powiedziałem sobie, że zamierzam się zamknąć [Valdez’s fans] „W trakcie walk słyszałem świerszcze” – powiedział Stephenson.

Valdez (30-1, 23 KO) po prostu nie mógł się odnaleźć po trafieniu Stevensona. Różnice w szybkości i wielkości rąk również utrudniały Valdezowi, który zwykle zadawał jeden cios za drugim, podczas gdy Stevenson łączył kombinacje ze sobą.

READ  Rosenthal: Joe Girardi Veleza jest pod lupą, ale zwolnienie menedżera nie rozwiązuje ich problemów

Valdez najwyraźniej szukał jednego sianokosa, takiego jak ten, którego strzelił w lutym, aby znokautować Miguela Berchelta i zdobyć mistrzostwo WBC Junior Lightweight Championship, ale tego rodzaju strzał nigdy się nie zbliżył.

„Dzisiejszego wieczoru był po prostu lepszym zawodnikiem” – powiedział 31-letni Valdez. „Zrobił to, co musiał zrobić, aby wygrać walkę. Jest świetnym zawodnikiem.

Valdez rzucił się do przodu za dużym strażnikiem i oddał kilka strzałów Stevensona w swoje rękawice, ale za każdym razem, gdy się zbliżał, Stevenson cofał się o krok i zadał jeszcze kilka trafień. Stevenson często myli lewą prostą z ciałem, uderzając wielokrotnie.

Inny gracz, który wyszedł w środkowej części, zaskoczył Valdesa w 10. rundzie, ale Stevenson tym razem był bardziej cierpliwy, zadowolony z zebrania rund na swojej drodze do wygrania decyzji.

Najlepszy występ w jego karierze miał miejsce po zwycięstwie Stephensona nad Jamalem Heringiem w październiku, które było jego pierwszą walką z obrońcą tytułu. Przeciwko Herringowi Stevenson użył ciężkiego ataku i wywierał dużą presję w drodze do zwycięstwa przez TKO w dziesiątej rundzie.

To zwycięstwo uczyniło Stevensona dwuczęściowym mistrzem – podobnie jak Valdes, zdobył również tytuł za 126 funtów – i uczyniło go bokserem numer jeden w ESPN za 130 funtów. Valdez był wcześniej na pierwszym miejscu, ale został usunięty z rankingu po tym, jak uzyskał pozytywny wynik testu na zakazaną substancję fenterminę.

Pomimo przeciwnego wyniku w sierpniu, Valdezowi pozwolono obronić tytuł przed Robsonem Conceicao we wrześniu, walkę, którą wygrał jednogłośną decyzją.

Nie jestem oszustem”, 31-letni Valdez powiedział we wrześniu Markowi Kriegelowi z ESPN. „Wiele osób mówi: „Jesteś oszustem. Używasz sterydów. ”.

Teraz Valdes musi poradzić sobie z pierwszą utratą kariery zawodowej, ale wkrótce może znaleźć drogę do kolejnego tytułu. Stevenson posiada dwa z czterech pasów dywizji i powiedział, że zamierza zostać niekwestionowanym mistrzem juniorów w wadze lekkiej. Stevenson powiedział, że w następnej walce może również przejść na lekkie.

READ  2022 PGA Championship Leaderboard: relacje na żywo, wynik Tigera Woodsa, dzisiejsze wyniki w pierwszej rundzie golfa

Mając 135 funtów, mógł w przyszłości znaleźć się u boku Devina Haneya. Honey George Camposos będzie walczyć o Undisputed Light Heavyweight Championship 4 czerwca w Australii. Haney przebywał na ringu w Las Vegas po podpisaniu kontraktu na wiele walk z Top Rank, firmą, która promuje zarówno Valdeza, jak i Stevensona.

„Devin to dla mnie zdecydowanie wielka walka; Devin jest świetnym wojownikiem. Możemy ustawić się w kolejce w przyszłości” – powiedział Stephenson, srebrny medalista olimpijski z Newark w stanie New Jersey.

Ułóż je, nazwij, jestem gotowy na kogo, dodał.