14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Setki mieszkańców Polski chcą dołączyć do nowej armii ukraińskiej, aby walczyć z Rosją – Firstpost

Setki mieszkańców Polski chcą dołączyć do nowej armii ukraińskiej, aby walczyć z Rosją – Firstpost

Utworzenie nowej jednostki było częścią szerszego porozumienia obronnego podpisanego na początku tygodnia przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i polskiego premiera Donalda Tuska. Reprezentatywny obraz

Kilka dni później prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podjął nową inicjatywę mającą na celu werbowanie mężczyzn w wieku bojowym mieszkających za granicą, a setki Ukraińców w Polsce wyraziły zainteresowanie wstąpieniem do nowej armii Ukrainy, która jest szkolona w Polsce. Polska agencja informacyjna RMF.

Utworzenie tak zwanego Legionu Ukraińskiego następuje po ponad dwóch latach walk, podczas których armii brakowało siły roboczej potrzebnej do walki z nacierającymi siłami Rosji, ponosząc ciężkie straty.

Utworzenie nowej jednostki było częścią szerszego porozumienia obronnego podpisanego na początku tygodnia przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i polskiego premiera Donalda Tuska.

„Zapraszamy wszystkich Ukraińców w Europie do przyłączenia się do Legionu Ukraińskiego. Wasz wkład w naszą walkę o niepodległość i wolność jest nieoceniony” – ogłosił w mediach społecznościowych pod koniec wtorku minister obrony Rustem Umerow.

Inicjatywa ma na celu rekrutację wolontariuszy z grup ukraińskich mężczyzn mieszkających w Europie, zwłaszcza w Polsce i Niemczech, które są domem dla dużej liczby ukraińskich uchodźców.

Szacuje się, że w samej Polsce żyje 300 000 ukraińskich mężczyzn w wieku bojowym.

Uważa się, że przed wojną w Europie żyły setki tysięcy Ukraińców, a niezliczona liczba innych – niektórzy legalnie, inni nielegalnie – uciekła po rosyjskiej inwazji.

W maju przyjęto nową ustawę, która obniżyła minimalny wiek poboru do wojska z 27 do 25 lat, co skłoniło wielu do unikania poboru do wojska.

Członkowie nowej jednostki będą przeszkoleni w Polsce i otrzymają lepszy sprzęt – powiedział Umerow.

Polska wydawała się nieufna wobec tej inicjatywy. „Na tym etapie jest za wcześnie, aby mówić o szczegółach. Sprawa jest przedmiotem dyskusji pomiędzy ministerstwami obrony obu krajów” – poinformowało w środę AFP biuro prasowe ministerstwa obrony Polski.

READ  Hiszpania pokonała Serbię w półfinale Pucharu ATP i dołączyła do Polski

Po tym ogłoszeniu popularna na Ukrainie 3. Brygada Szturmowa oświadczyła, że ​​jej przedstawiciele wkrótce odbędą tournée po krajach europejskich, aby przekazać więcej informacji o swojej jednostce „wraz z najbardziej epickimi historiami z frontu”.

z danymi wejściowymi agencji.

Znajdź nas na YouTube

Rejestr