24 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Samsung twierdzi, że Bixby jeszcze nie umarł

Samsung twierdzi, że Bixby jeszcze nie umarł

Wygląda na to, że Bixby jeszcze nie umarł. Dyrektor w Samsungu CNBC twierdzi Fakt, że firma „ciężko pracuje”, aby wyposażyć swojego asystenta głosowego w funkcje sztucznej inteligencji, sugeruje, że postrzega firmy takie jak Gemini jako konkurenta, a nie zamiennik.

Dobrze wiedzieć, bo niektórzy z nas zaczynają się zastanawiać. Kiedy na początku tego roku Samsung ogłosił wprowadzenie nowych funkcji sztucznej inteligencji w swoich flagowych telefonach, prawie nie wspomniano o jego asystencie głosowym. Samsung i Google również poczyniły duże postępy w kwestii telefonów Galaxy S24 z Gemini Nano – modelem sztucznej inteligencji Google na urządzeniu. Nie widzielibyśmy, jak Samsung zastępuje Bixby Asystentem Google Gemini, ale najwyraźniej nie taki jest plan.

„Myślę, że musimy na nowo zdefiniować rolę Bixby, aby Bixby można było wyposażyć w generatywną sztuczną inteligencję” – powiedział CNBC Won Joon Choi, wiceprezes wykonawczy ds. urządzeń mobilnych w firmie Samsung, dodając, że musiałby być „inteligentniejszy”. „I móc mówić bardziej naturalnie.” Obecnie Samsung nie jest jedyną firmą technologiczną, która stara się zintegrować sztuczną inteligencję ze swoim asystentem głosowym. Oczekuje się, że Apple zaprezentuje Siri opartą na sztucznej inteligencji podczas tegorocznej konferencji WWDC.

Tymczasem funkcje AI w Galaxy S24 pojawiły się na zeszłorocznych telefonach dzięki aktualizacji One UI 6.1. Galaxy AI, jak nazywa się cały pakiet, jest na razie darmowy. Jeśli Samsung planuje w przyszłości pobierać opłaty za funkcje AI, będzie musiał zaoferować znacznie więcej, niż jest w stanie zaoferować obecnie. Jakakolwiek jest ta wizja, Bixby wydaje się być jej częścią.

READ  CES 2024: Jak oglądać, jak Nvidia, Samsung i inne firmy prezentują aktualizacje sprzętu i sztucznej inteligencji