28 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sammy Hagar ma nadzieję, że jego Ferrari LaFerrari osiągnie na aukcji rekordową sumę

Sammy Hagar ma nadzieję, że jego Ferrari LaFerrari osiągnie na aukcji rekordową sumę

On gra

Pomimo dziesięcioleci wysokiego napięcia rock and rolla, Sami HagarZe słuchem nadal wszystko w porządku. Z wyjątkiem sytuacji, gdy jego wnuki próbują zwrócić jego uwagę.

„Powiedzą: «Dziadku», a ja nie odpowiem, dopóki moja żona Carrie czegoś nie powie, a ja pomyślę: «O tak, to ja»” – śmieje się Hagar. „Trudne do wyobrażenia.”

Chociaż Hagar w wieku 76 lat nadal ma wysportowaną sylwetkę i dobry głos, była piosenkarka Van Halen ma zamiar zrobić poważne ustępstwo ze względu na starość: sprzedaje swoją dziewczynę. Ferrari LaFerrari z 2015 rokuRakieta naziemna do samochodu, której nie może okiełznać.

„Mój wzrok i refleks nie są takie, jakie powinny być, aby prowadzić ten samochód, więc zdecydowałem, że ktoś inny musi się nim cieszyć” – mówi Hager, jako pierwszy przekazując informację o sprzedaży portalowi USA TODAY. W ostatni weekend corocznej imprezy uczyni ze swojego samochodu arcydzieło Aukcja Barretta-Jacksona w ScottsdaleArizona, 20–28 stycznia 2024 r.

Chociaż nazwa samochodu spotkała się z pewnym śmiechem, gdy pojawiła się po raz pierwszy dziesięć lat temu – w języku włoskim można ją w zasadzie przetłumaczyć jako „Ferrari” – z pewnością podkreślała oczywistość: był to szczyt tego, co inżynierowie firmy byli w stanie wyprodukować w tamtym czasie.

Po co więc sprzedawać ten rzadki klejnot?

To zdecydowanie nie jest trudna sprzedaż. Hager mógł zatrzymać ten samochód i inne podobne samochody wyłącznie ze względu na przywilej codziennego patrzenia na nie, nie tylko dzięki swoim sukcesom w muzyce rockowej, ale także wieloletniej przedsiębiorczości, której wyrazem była sprzedaż jego samochodu. Tequila Cabo Wabo dla Gruppo Campari Skyy za 100 milionów dolarów Ponad dekadę temu.

READ  Inżynier przynosi przewody i złącze USB-C do AirPods

Jego kasa jest również regularnie powiększana dzięki ciągłym trasom koncertowym ze swoim zespołem Kołow którym wystąpią gitarzysta Vic Johnson, były basista Van Halen Michael Anthony i perkusista Jason Bonham (syn legendarnego mistrza skórek Led Zeppelin, Johna Bonhama).

„Gdybym mógł zaparkować ten samochód w salonie, usiąść w nim z popcornem i obejrzeć film, zrobiłbym to, ale te samochody, wszystkie samochody, są zaprojektowane do jazdy” – mówi Hager, który kolekcjonuje Ferrari. I okazjonalnie BMW, Ford i Aston Martin od swojej pierwszej solowej sławy w latach 70. „To najbardziej niesamowity samochód, jaki kiedykolwiek posiadałem. Ale już czas”.

Ile warte jest Ferrari LaFerrari Sammy’ego Hagara? Dowiesz się w styczniu, kiedy ktoś rozda fortunę

Choć wygląd i specyfikacje samochodu są imponujące (więcej o tym później), jeszcze bardziej zaskakująca jest jego oczekiwana cena.

Choć cena samochodu wynosi około 1,5 miliona dolarów dla 499 osób, które będą miały szczęście otrzymać przydział na ograniczony czas, Hager ma nadzieję, że jego LaFerrari może kosztować nawet trzykrotnie więcej. Albo więcej, kto wie.

„Zobaczymy, jaką wartość doda samochodowi wyjątkowe kolory, które wybrał Sammy, oraz fakt, że jest to jego” – mówi Craig Jackson, dyrektor generalny domu aukcyjnego. „Jestem optymistą.”

W ostatnich miesiącach pojawiło się niebieskie LaFerrari Został sprzedany na aukcji za nieco ponad 4 miliony dolarówBędąc innym rockmanem Roda Stewartaktóry początkowo wyraził zainteresowanie zakupem LaFerrari firmy Hager o przebiegu 1000 mil, znalazł własny model o niskim przebiegu i Z dumą pozowała z nim we wrześniu Dla brytyjskich outletów. Nie podano żadnej konkretnej ceny, ale spekulacje miały miejsce w tym samym przedziale cenowym.

Sammy Hagar wykonał na zamówienie swoje Ferrari LaFerrari i zażądał, aby wnętrze było dopasowane do jego samolotu

Jackson zwraca uwagę, że ktokolwiek kupi samochód, otrzyma wraz z nim kawałek historii Hagar. Muzyk osobiście wybrał miękką kremową obudowę z pomocą swojej żony i projektanta Ferrari podczas różnych wycieczek do fabryki w Maranello we Włoszech. Wnętrze z ciemnej skóry i włókna węglowego zostało wybrane tak, aby pasowało do wnętrza Hager Jet. Na kierownicy widnieją jego inicjały i data urodzenia.

READ  BioWare ciągnie posąg Sheparda z Mass Effect po WTF wszystkich

„To było dosłownie przeznaczone dla Sammy’ego” – mówi Jackson.

Hajar wspomina, że ​​była we włoskiej restauracji niedaleko fabryki i spotkała nikogo innego jak Piero Ferrari (syna legendarnego założyciela Enzo, którego życie wkrótce miało dać się we znaki). Duży ekran przedstawiający Adama Drivera w roli patriarchy w „Ferrari”).

Hadżar mówi: „Zapytał mnie o kolor, a ja mu odpowiedziałem”. Piero uśmiechnął się i powiedział: Tylko jeden. Myślę, że uważał to za wyjątkowe.

Hager planuje wziąć udział w aukcji w Arizonie, kiedy jego samochód przejeżdża przez ten obszar. Sugeruje, że na uczestników i zwycięskiego licytanta może czekać niezła zabawa.

„Nadal o tym wszystkim myślę” – mówi. „Być może ktokolwiek wygra, pojedzie ze mną do klubu Cabo Wabo (w Cabo San Lucas w Meksyku). Nie jestem pewien, ale będzie to fajne wydarzenie”.

LaFerrari Ferrari osiągało prawie 1000 koni mechanicznych i osiągało prędkość maksymalną 330 km/h

O co chodzi z tym włoskim ogierem samochodowym? A Szybkie wyszukiwanie w Google zapewni Ci wszystkie dane i filmy Może w złości będziesz chciał kupić LaFerrari.

Aby jednak uwzględnić podstawowe elementy wykraczające poza atrakcyjną rzeźbę nadwozia, samochód jest wyposażony w silnik V12 w połączeniu z silnikami elektrycznymi, zapewniający w pełni hybrydową moc wyjściową wynoszącą 949 KM (czyli około jednej piątej podstawowej Toyoty Camry). Osiąga prędkość 60 mil na godzinę w mniej niż 3 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 217 mil na godzinę. Każdy, kto kiedykolwiek jechał jednym z tych samochodów, może powiedzieć, że przyspieszenie prowadzi do widzenia tunelowego.

„Moja żona nie pojechałaby ze mną tym samochodem. Nikt by tego nie zrobił” – mówi Hager, który w jednym z odcinków programu AXS „The Big Interview” zabrał weterana dziennikarstwa Dana Raczej na przerażającą przejażdżkę tym LaFerrari.

Ale bądźcie pewni, fani Red Rockera. Facet, który nie może prowadzić 55, raczej nie zamieni swojego Ferrari na pickupa.

READ  Porównanie Samsunga Galaxy S22, S22+ i S22 Ultra: jaka jest różnica?

Wraz ze swoją obecną kolekcją zabytkowych Ferrari, w tym legendarnym czarnym 512 BBi z teledysku „I Can’t Drive 55”, czeka, aby otrzymać go w Nowe Ferrari Purusangoi – Pierwszy fabrycznie produkowany czterodrzwiowy samochód i SUV, chociaż Ferrari to ignoruje, preferując własne określenie, FUV, czyli Ferrari Multi-Utility Vehicle.

Pomijając głupi akronim, samochód zapewnia niesamowite przyspieszenie, prowadzenie i hamowanie. Co szczególnie pasuje do nieuleczalnego demona prędkości.

„Obecnie ten samochód to mój ulubiony styl, jeśli chodzi o dzieci, wnuki i psa” – mówi Hajar, wzruszając ramionami. „Ale to nie znaczy, że będę jechał powoli”.