21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rozpoczęła się budowa radioteleskopu Square Kilometre Array

Rozpoczęła się budowa radioteleskopu Square Kilometre Array

Widok z SKA w Afryce Południowej (po lewej) i Australii (po prawej).

Największy na świecie nadawca radiowyTeleskop jest oficjalnie w budowie w Australii, gdzie trwają prace nad jednym z nich składowa tego, co będzie narzędzie międzykontynentalne. Kiedy zacznie działać pod koniec 2020 roku, teleskop zapewni wyraźniejszy i szerszy widok Wszechświat na falach radiowych.

Teleskop nazywa się Square Kilometre Array, co jest odbiciem Pierwotnym celem naukowców był obszar zbierania o powierzchni kilometra kwadratowego; The rzeczywiste ska Powierzchnia montażowa pół kilometra kwadratowego. Według Wersja Obserwatorium SKAZespoły świętowały The Rozpoczęcie budowy Z ceremoniami w miejscach realizacji projektów w Australii i RPA.

Tablica będzie kombinacją około 200 anten radiowych i 130 000 dipoli, które są mniejsze, anteny naziemne. Innymi słowy, SKA to duży teleskop składający się z wielu mniejszych teleskopów.

Anteny radiowe tablicy będą zlokalizowane w Afryce Południowej Pustynia Karoo Anteny w kształcie choinki zostaną umieszczone w głębi australijskiego buszu. Teleskopy radiowe potrzebują ciszy radiowej, aby móc skupić się na długich falach głębokiego kosmosu, i właśnie dlatego Organizatorzy SKA wybrali właśnie te Zdalne konfiguracje.

Posiadanie tak ogromnych narzędzi naukowych w środowisku naturalnym nie obejdzie się bez nich trudności. W Australii mrówki mogą smażyć urządzenia elektroniczne. A termity budują kopce wokół anten teleskopów. Kangury czasami kopią instrumenty, i Gigantyczne jaszczurki o imieniu Steve Spaceruj po tablicach, jakby były właścicielami tego miejsca. i gZ powodu prawie całkowitego braku ludziW pewnym sensie tak.

Złożony obraz planowanych potraw SKA (po lewej) i ukończonych potraw MeerKAT (po prawej) w Afryce Południowej.

Istniało już kilku poprzedników SKAw tym grupa MeerKAT w Afryce Południowej, która objęła zakres Oszałamiający obraz „włókna” w centrum galaktyki. Ale dopiero teraz po latach projektowania i planowania powstają części serca SKA. Ukończony SKA ma zostać oddany do użytku pod koniec 2020 roku.

Większy Macierze teleskopowe oferują lepszą rozdzielczość —Stąd emocje związane z tym, co będzie największą na świecie siecią radioteleskopów.

„Aby spojrzeć na czułość SKA z perspektywy, SKA może wykryć telefon komórkowy w kieszeni astronauty na Marsie, oddalonym o 225 milionów kilometrów” – powiedział Danny Price, starszy pracownik naukowy w Curtin Institute for Radio Astronomy. Agencja France Presse.

SKA będzie monitorować masywne zwarte obiekty, takie jak pulsary i czarne dziury, aby lepiej zrozumieć fale grawitacyjne Era rejonizacjikiedy pojawiły się pierwsze galaktyki i gwiazdy, I pierwszy miliard lat wszechświata.

Kosmiczny Teleskop Webba również obserwuje część wczesnego światła wszechświata, ale… Jest obserwowany w podczerwieni i bliskiej podczerwieni, a nie w podczerwieni długie długości fal radiowych.

Połącz te najnowocześniejsze obserwatoria z liczbą nowych misji kosmicznych zaplanowanych na przełom dekady i jasne jest, że w nadchodzących latach czeka nas kilka interesujących spostrzeżeń astrofizycznych.

Więcej: Teleskop Webba kieruje swoje oko na tajemniczy księżyc Saturna Tytan

READ  Niepewność nas zabija. Następna planeta w systemie TRAPPIST zostaje potraktowana przez JWST