22 maja, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rosyjscy astronauci w barwach Ukrainy przybywają na Międzynarodową Stację Kosmiczną, wywołując spekulacje

Rosyjscy astronauci w barwach Ukrainy przybywają na Międzynarodową Stację Kosmiczną, wywołując spekulacje

Choć procesy sądowe są prawdopodobnie oznaką solidarności z Ukrainą, istnieją też inne możliwe wyjaśnienia.

Niektórzy spekulują, że ta trójka mogła zamiast tego uhonorować Państwowy Uniwersytet Techniczny Baumana w Moskwie, na który wszyscy uczęszczali i który ma niebieski i żółty wśród kolorów szkolnych.

Szef Roskosmosu, rosyjskiej agencji kosmicznej, zamieścił na Telegramie zdjęcia, w których media spekulują, że kosmonauci wspierają Ukrainę, i powiedział: „Oto kilku tchórzliwych złodziei i ich anglosaskich patronów, którzy nie wiedzą nic innego do wymyślenia w wojnie informacyjnej przeciwko Rosji”. Dodał, że załoga nie reprezentowała Ukrainy, ale nosiła barwy swojej uczelni: Bauman Moscow State Technical University.

„Czasami żółty jest po prostu żółty. Kombinezony lotnicze nowej załogi zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​​​kolorów godła Państwowego Uniwersytetu Technicznego Bauman w Moskwie, gdzie trzej kosmonauci ukończyli studia. Projekt mundurów został skoordynowany na długo przed bieżącymi wydarzeniami.. Wizja ukraińskiej flagi wszędzie i we wszystkim to tylko klinika [in propaganda]inny urzędnik Roscosmos napisał w swoim kanale Telegram „Closed Space”.

Kosmonauci zwykle wybierają skafandry na miesiące przed rosyjską inwazją na Ukrainę. Ale nie jest jasne, kiedy astronauci wybrali ten żółto-niebieski schemat kolorów.

„W przypadku lotów Sojuz załoga zwykle spotyka się z firmą, która produkuje kombinezony na kilka miesięcy przed lotem i może mieć dwa niestandardowe kombinezony” – powiedział CNN astronauta NASA, który podróżował rosyjskim statkiem kosmicznym Sojuz na Międzynarodową Stację Kosmiczną. „Zazwyczaj jeden garnitur jest taki sam dla całej załogi, a drugi to sprawa osobista”.

„Myślę, że zrobienie i wystrzelenie (skafandry lotnicze) w ostatniej chwili będzie prawdziwym wyzwaniem. To nie jest niemożliwe” – powiedział były astronauta NASA, który również podróżował statkiem kosmicznym Sojuz na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Kiedy trzej astronauci przybyli na stację kosmiczną w piątek, rozmawiali przez telefon z dzwoniącymi, a jeden z nich zapytał o kolor żółty. Komandor Oleg Artemyev żartował: „Mamy już dużo żółtego materiału, więc musieliśmy go użyć. Dlatego musieliśmy nosić żółty”.

Weteran NASA astronauta Scott KellyOn, który był głośnym krytykiem rosyjskiej inwazji, wskazał na mundur w tweecie, który napisał po rosyjsku i angielsku: „Trzej rosyjscy kosmonauci, którzy właśnie zadokowali na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przybyli w ukraińskim kolorze żółtym!”

Kosmonauci Artemyev, Denis Matveev i Sergey Korsakov spędzą na pokładzie stacji kosmicznej kolejne sześć i pół miesiąca.

Kiedy właz otworzył się w piątek o 17:48 czasu wschodniego, trzy Została powitana na pokładzie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna autorstwa dwóch innych rosyjskich kosmonautów, czterech kosmonautów NASA i jednego kosmonauta Europejskiej Agencji Kosmicznej. Wszyscy członkowie załogi uśmiechali się i przytulali się po tym, jak nowi przybysze przepłynęli przez właz w swoich jasnożółtych garniturach.

Ashley Strickland z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.