15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ropa rośnie w związku z amerykańskim zakazem sprzedaży rosyjskiej ropy, azjatyckie akcje wahają się

Ropa rośnie w związku z amerykańskim zakazem sprzedaży rosyjskiej ropy, azjatyckie akcje wahają się

Mężczyzna patrzy na obserwatorów giełdowych w Tajpej, 22 stycznia 2008 r. REUTERS / Nikki Luo

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Ropa Brent wzrosła o 1,88% powyżej 130 USD za baryłkę
  • Giełdy europejskie przygotowują się do bardziej asertywnego otwarcia
  • Stany Zjednoczone nakładają embargo na rosyjską ropę i Wielką Brytanię na stopniową rezygnację z importu
  • MSCI Asia z wyłączeniem Japonii spada, chińskie akcje spadają po południu

SZANGHAJ (Reuters) – Ceny ropy naftowej ponownie wzrosły w środę, ponieważ azjatyckie akcje walczyły o stabilność, ponieważ inwestorzy oceniali wpływ zaostrzającego się konfliktu na Ukrainie i nowego embarga USA na rosyjską ropę.

Ale w Europie akcje były gotowe na mocniejsze otwarcie. Kontrakty terminowe na niemieckie Euro Stoxx 50 i DAX wzrosły o około 2%, a kontrakty terminowe na FTSE o 1,36% we wczesnych transakcjach.

„To nie jest tak naprawdę… ryzykowny rajd. To więcej niż inwestorzy mają mniej powodów do sprzedaży niż wcześniej, nic nie zmieniło sentymentu i prawdopodobnie będziesz miał tam jakiś zasięg krótkiej sprzedaży” – powiedział Matt Simpson, starszy analityk rynku. Indeks miast w Sydney.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Cena baryłki ropy naftowej, która wzrosła już w styczniu ze względu na obawy o dostawy i oczekiwania na silne ożywienie gospodarcze na świecie, wzrosła od czasu inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego. Na początku grudnia ropa naftowa prawie się podwoiła. trochę.

Ryzykując wzrost cen paliw w Stanach Zjednoczonych, który mógłby ograniczyć wzrost gospodarczy, prezydent Joe Biden we wtorek nałożył natychmiastowy zakaz importu rosyjskiej ropy i innych rodzajów energii w odpowiedzi na inwazję, przy silnym poparciu amerykańskich wyborców i prawodawców.

READ  Three Arrows Capital, fundusz hedgingowy kryptowalut, nie spłacił pożyczki w wysokości 650 milionów dolarów

Zakaz jest kulminacją rozległych sankcji amerykańskich i europejskich nałożonych na Moskwę za prowadzenie największej wojny w Europie od II wojny światowej. Rosyjskie strajki wymierzone w ukraińskie miasta i zabiły setki cywilów. Czytaj więcej

Wielka Brytania ogłosiła również, że do końca 2022 roku wycofa import rosyjskiej ropy i produktów naftowych. Więcej

„Szok naftowy jest z natury rzeczy skumulowany, a nie jednorazowy, a potencjał rynku, który osiągnie 150 USD, zanim powróci do 100 USD, jest łatwy do strawienia dla inwestorów” – powiedział Stephen Innes, partner zarządzający w SPI Asset Management.

„Nałożenie sankcji bez uprzedniego opracowania alternatywnej ewentualności dostaw grozi znacznie wyższą (rosnącą) ropą Brent”.

Ropa Brent była ostatnio sprzedawana po 130,38 USD za baryłkę, co oznacza wzrost o 1,88% w ciągu dnia, ale wciąż daleko od poniedziałkowego szczytu, który wyniósł 39,13 USD.

Ropa naftowa West Texas Intermediate wzrosła o 1,52% do 125,58 USD za baryłkę.

Rosja nazwała swoje działania na Ukrainie „operacją specjalną” i ostrzegła na początku tego tygodnia, że ​​ceny mogą wzrosnąć nawet o 300 dolarów za baryłkę i mogą zamknąć główny gazociąg do Niemiec, jeśli Zachód zablokuje jej eksport ropy. Czytaj więcej

Na giełdach najszerszy indeks MSCI akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią (MIAPJ0000PUS.) Spadł o 0,10%, ponieważ gwałtowne odwrócenie kursu chińskich akcji zniweczyło wcześniejsze wzrosty.

Chiński indeks premium CSI300 (.CSI300) Po południu na krótko spadł aż o 4,6%, co zdaniem Zhang Yanbinga, analityka Zheshang Securities, było technicznym przyspieszeniem w pobliżu dna rynku.

Chińskie akcje miały problemy na porannej sesji po tym, jak dane o inflacji pokazały połączenie słabego popytu krajowego i wyższych cen surowców, podczas gdy przypadki koronawirusa nadal rosną. Czytaj więcej

W Hongkongu, gdzie poziom infekcji osiągnął rekordowy poziom, Hang Seng (.HSI) Ostatni spadek wyniósł 2%. Czytaj więcej

READ  Elon Musk zwraca się do sądu o odrzucenie wniosku Twittera o szybki proces

Ale szersze straty regionalne są utrzymywane w ryzach przez zyski w innych miejscach, z zasobnym w zasoby australijskim ASX 200 (.AXJO) Akcje Tajwanu wzrosły o 1,04% (.twii) Wzrost o 1,13%.

W Tokio Nikkei (.N225) Zmniejszył się o 0,3%.

„Myślę, że jesteśmy zmęczeni Rosją. Mamy teraz 10-12 dni bombardowania rosyjskich nagłówków. I chociaż to, co się tam dzieje, jest tragiczne, jednocześnie myślę, że skutecznie doceniliśmy to, co najgorsze” – powiedział Simpson. City Index.

Niestabilne ruchy cen akcji w Azji pojawiły się po kolejnym dniu spadków na Wall Street, gdzie indeks Dow Jones Industrial Average (.DJI) S&P 500 spadł o 0,56%. (.SPX) Indeks Nasdaq Composite stracił 0,72% (dziewiętnasty) Zmniejszył się o 0,28%.

„Rynki pozostają niestabilne i nie mogą być pewne konsekwencji cenowych płynących z napływu wiadomości, biorąc pod uwagę złożony stan światowej gospodarki” – powiedział Rodrigo Cattrell, starszy analityk walutowy w National Australia Bank.

Na niepewnym tle jen ustabilizował się wobec dolara na poziomie 115,70, podczas gdy dolar stracił 0,2% wobec koszyka swoich konkurentów do 98,919.

Euro wzrosło o 0,23% do 1,0924 USD, a rubel ostatnio notowano na poziomie 122,5 USD za dolara.

Rentowności amerykańskich obligacji skarbowych spadły, przy czym 10-letnia rentowność benchmarku wyniosła 1,8490%, w porównaniu z 1,871% pod koniec wtorku. Rentowność obligacji dwuletnich wynosi 1,6069%, co oznacza spadek z 1,629%.

Cena złota wahała się pomiędzy niewielkimi zyskami i stratami, ostatnio spadając o 0,18% do 2048,77 USD za uncję.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Andrew Galbraitha) Montaż przez Kim Coogle i Christophera Cushinga

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.