15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Resident Evil Village na iPhonie 15 Pro faktycznie wygląda bardzo dobrze

Resident Evil Village na iPhonie 15 Pro faktycznie wygląda bardzo dobrze

W niedawnym wywiadzie dla IGNdyrektor Apple stwierdził, że iPhone 15 Pro to „To będzie najlepsza konsola do gier„Byłem sceptyczny. Chociaż Apple chwalił się możliwościami swojego nowego procesora graficznego w chipie A17 Pro i mówił, że uwielbia gry w wysokiej rozdzielczości Wioska mieszkaniowa zła, Resident Evil 4 Nowe wydanie i Osierocona śmierć Wszystkie trafią do iPhone’a 15 Pro, nie sądziłem, że sprawdzą się w praktyce.

Ale po obejrzeniu rzeczywistego materiału filmowego Wioska mieszkaniowa zła Pracując nad iPhonem 15 Pro, uświadomiłem sobie, że wizja Apple nie jest tak odległa, jak myślałem.

Grę można zobaczyć w Film od YouTubera Vincenta ChungaPoczątek o 13:48. Po pierwsze, Chang gra wieś Na urządzeniu 15 Pro podłączonym do przenośnej konsoli do gier zdjęcia wyglądają bardzo dobrze. Ale potem przychodzi dobra część: Zhang podłącza telefon do zewnętrznego wyświetlacza i kontrolera DualSense i, przynajmniej w swoim filmie, Wioska mieszkaniowa zła Wygląda bliżej niż się spodziewałem jakości graficznej gry na konsoli.

Nie sądzę, że będzie to mecz 1:1. Zgodnie z podpisami w filmie Zhanga, rozdzielczość gry jest zablokowana na 1560 x 720, a liczba klatek na sekundę jest „obecnie” zablokowana na 30 klatkach na sekundę. Zhang twierdzi, że to doświadczenie ma swoje wady: „Efekt lustrzanego odbicia ekranu zdecydowanie nie jest tak dobry jak w telefonie” – mówi Zhang. „Zdecydowanie nie tak dobry, jak oryginalny efekt na konsoli do gier.”

Widzę jednak, jak podłączenie telefonu do monitora w celu przeniesienia gier o jakości konsolowej z iPhone’a na duży ekran może być atrakcyjne w mgnieniu oka. Może być szczególnie przydatny w podróży lub poza domem. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak dobre są ostateczne porty iOS wieś, RE4I Osierocona śmierć Rzeczywiście – i jeśli Apple uda się przekonać więcej programistów, aby przenieśli swoje gry o jakości konsolowej na iPhone’a – ale interesuje mnie to znacznie bardziej niż w zeszłym tygodniu.

READ  Ku: iPhone 15 Pro Max stanowi 35–40% dostaw nowych iPhone’ów

Nacisk na iPhone’a 15 Pro w zakresie gier jest częścią większego, niedawnego zainteresowania Apple grami z najwyższej półki. Na przykład dla komputerów Mac wprowadzono narzędzie podobne do Protona, które może uruchamiać gry Windows. To właściwie oznacza więcej gier, w które mogę grać na moim MacBooku Air, ale póki czekam, przynajmniej będę mógł im dać Wrota Baldura 3 Strzał.