19 października, 2024

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej kobiet pokonuje Brazylię 1:0 i zdobywa złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej kobiet ponownie sięgnęła po złoto po pokonaniu Brazylii w wyczekiwanym finale Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w sobotę.

Bramka Mallory Swanson, która rozgrywała swój setny mecz w barwach Stanów Zjednoczonych, w 57. minucie przesądziła o różnicy między rywalkami.

Brazylia – Stany Zjednoczone: Mecz o złoty medal: Piłka nożna kobiet – Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: Dzień 15
Mallory Swanson ze Stanów Zjednoczonych świętuje zdobycie gola przeciwko Brazylii w drugiej kwarcie meczu o złoty medal kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r.

Brada Smitha/USSF/Getty Images

Stany Zjednoczone przed meczem były niepokonane, ale Brazylia miała lepsze szanse na początku meczu. Brazylijska napastnik Ludmila w drugiej minucie była sama przed bramką, ale jej strzał trafił prosto w ramiona bramkarzki Alyssy Naeher.

Brazylia myślała, że ​​strzeliła gola, gdy w 16. minucie wydawało się, że Ludmila strzeliła gola, ale bramka szybko została nieuznana ze względu na spalonego.

W doliczonym czasie gry Nahirowi udało się utrzymać zwycięstwo, po tym jak jedną ręką obronił główkę Adriany.

Strata oznacza większy smutek dla Brazylii i jej legendarnej gwiazdy Marty. Najlepszy zawodnik świata sześciokrotnie, czyli Na początku tego roku ogłosiła, że ​​po tegorocznych igrzyskach odejdzie na emeryturęNigdy nie wygrała Pucharu Świata Kobiet ani Igrzysk Olimpijskich. 38-latek jako pierwszy wszedł na murawę olimpijską Dwadzieścia lat temu na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku.

Aby dostać się do finału, obie drużyny musiały przebić się przez rywalizujące na boisku pełnym zawodników. Do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. zakwalifikowało się 12 krajów.

Stany Zjednoczone i Brazylia awansowały na pierwsze miejsca w grupie po pokonaniu odpowiednio Niemiec i Hiszpanii w meczach półfinałowych na początku tygodnia.

We wtorek amerykańska drużyna po zaciętym pojedynku ze swoim niemieckim odpowiednikiem zwyciężyła 1:0. Napastniczka Sophia Smith Zwycięskiego gola strzelił w pierwszych 15 minutach dogrywki po asyście kolegi z drużyny Mallory’ego Swansona.

„Jestem z nas bardzo dumny, ponieważ w ostatnich kilku meczach znaleźliśmy sposób na zwycięstwo”. Smith powiedział po wtorkowym meczuSmith skończy 24 lata 10 sierpnia, w dniu ich meczu o złoty medal.

Marta z Brazylii wchodzi na boisko w drugiej połowie meczu o złoty medal kobiet przeciwko Stanom Zjednoczonym podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Brazylia musiała dać z siebie wszystko przed wtorkowym półfinałem z Hiszpanią, która pokonała Francję 1:0. Niepokonany rekord na Letnich Igrzyskach OlimpijskichJednak reprezentacja Ameryki Południowej przekroczyła oczekiwania, pokonując mistrzynie Świata Kobiet 2023 4:2.

Obecnie reprezentacja kobiet z USA jest najskuteczniejszą drużyną na igrzyskach olimpijskich z pięcioma złotymi medalami. Amerykanie dwukrotnie pokonali Brazylię w finale igrzysk olimpijskich – w 2004 i 2008 roku. Ostatni raz reprezentacja kobiet w USA zdobyła złoto na igrzyskach olimpijskich. Igrzyska Olimpijskie 2012 w Londynie.

Niemcy wygrały finał kobiet w Rio 2016 I Kanada zdobywa złoto w Tokio 2021.

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 – dzień 15 – Piłka nożna kobiet – mecz o złoty medal
Aktor Tom Cruise świętuje podczas meczu o złoty medal kobiet pomiędzy drużyną Brazylii i drużyną USA.

Stephen McCarthy/Sportsfile za pośrednictwem Getty Images

Wśród osób obecnych na stadionie Parc des Princes byli aktor Tom Cruise, była amerykańska gwiazda Megan Rapinoe i była gwiazda koszykówki Sue Bird.

Było to trzecie zwycięstwo Stanów Zjednoczonych nad Brazylią w finale olimpijskim. Stany Zjednoczone pokonały także Brazylię w Atenach w 2004 roku i cztery lata później w Pekinie.

READ  Play-offy NFL 2023: rankingi wszystkich ośmiu drużyn, z Chiefs i Eagles na czele listy talentów