7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Renault zawiesza produkcję w moskiewskim zakładzie, ponieważ ukraińscy przywódcy wzywają do bojkotu

Renault zawiesza produkcję w moskiewskim zakładzie, ponieważ ukraińscy przywódcy wzywają do bojkotu

Jeśli chodzi o udział w dużym rosyjskim producencie samochodów AvtoVAZ, który jest własnością Renault, francuski producent samochodów powiedział, że „ocenia dostępne opcje, biorąc pod uwagę obecne otoczenie, jednocześnie działając odpowiedzialnie wobec 45 000 pracowników w Rosji”.

Firma powiedziała również, że „już wdraża niezbędne środki w celu przestrzegania międzynarodowych sankcji”.

Marka AvtoVAZ Łada reprezentowała prawie 21% rynku rosyjskiego w 2021 r., wynika z wyników finansowych grupy Renault.

Wcześniej w środę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Nazywane największymi francuskimi firmamiw tym Renault z nazwy, aby kontynuować działalność w Rosja.

„Renault, Auchan, Leroy Merlin i inni powinni przestać sponsorować rosyjską machinę wojenną” – powiedział Zełenski.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba poszedł dalej, wzywając do globalnego bojkotu przemysłu motoryzacyjnego.

„Renault odmawia wycofania się z Rosji. Nie powinno nikogo dziwić, gdy Renault popiera brutalną wojnę agresywną w Europie” – powiedział Kuleba. ćwierkać. „Ale błędy muszą mieć swoją cenę, zwłaszcza gdy się powtarzają. Wzywam klientów i firmy na całym świecie do bojkotu grupy Renault”.

Renault odmówiło komentarza na pytanie CNN, czy decyzja o zawieszeniu działalności w moskiewskich zakładach była związana z mocnymi słowami ukraińskich przywódców.

Renault podał w oświadczeniu, że wartość jego skonsolidowanych aktywów niematerialnych, rzeczowych aktywów trwałych i wartości firmy w Rosji na koniec 2021 r. wyniosła ponad 2,41 mld USD.

READ  Kontrakty terminowe Dow Jones: Tesla wyskakuje z byczego Elona Muska, Chevron odkupuje 75 miliardów dolarów; Rajd rynkowy ponownie pokazuje tę zwyżkową cechę