3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Remis Mistrzostw Świata 2022: Hiszpania, Niemcy w grupie E; W grupie C Argentyna dołączyła do Polski i Meksyku

Obecni mistrzowie Francji są w stosunkowo łatwym zespole na Mistrzostwa Świata FIFA 2022, ze zwycięzcami z Danii, Tunezji i międzykontynentalnych play-offów (1).

Losowanie odbyło się w piątek w Doha Exhibition and Convention Center. Mistrzostwa Świata rozpoczynają się 21 listopada w Katarze.

Europejska waga ciężka Hiszpania i Niemcy ścierają się w pasjonującym meczu grupy „E”. Japonia i pozostałe dwie drużyny w zwycięskiej drużynie Intercontinental Playoff 2.

Faworyt kibiców i wicemistrz Anglii UEFA Euro 2020 otrzymał korzystny remis, w którym w kategorii „B” wzięli udział zwycięzcy z Iranu, Stanów Zjednoczonych i Europy. Trener reprezentacji Anglii Gareth Southgate uważa, że ​​jego drużyna ma duże szanse na awans do rundy pucharowej, zajmując miejsce w pierwszej dwójce. Iran i Stany Zjednoczone, które w przeszłości były aktywne politycznie na mundialu, znów się spotkają.

Tak się złożyło:
Najważniejsze remisy Mistrzostw Świata 2022: Ronaldo vs Gavani w grupie H, Messi vs Lewandowski w grupie C.

Argentyna Lionela Messiego zmierzy się z dwoma przebiegłymi przeciwnikami Roberta Lewandowskiego w Polsce i Meksyku. Z Urugwajem i Koreą Południową Luisa Suareza nie będzie łatwo Cristiano Ronaldo i Portugalii. Zarówno Messi, jak i Ronaldo mają szansę wystąpić w swoim ostatnim mundialu.

Kafu (Brazylia), Lothar Mathas (Niemcy), Adel Ahmed Mallalla (Katar), Ali Dai (Iran), Bora Mildinovic (Serbia/Meksyk), J-J Okocha (Nigeria), Raba Madzer (Algieria) i Tim Kahil (Australia) ) ) Jeden z byłych graczy, który dokonał remisów.

Losowanie poprowadziła dwukrotna zwyciężczyni Pucharu Świata Kobiet Carly Lloyd ze Stanów Zjednoczonych, była reprezentantka Anglii Jermaine Jenas i brytyjsko-jamajska gospodarz sportu Samantha Johnson.

Rozgrywki Pucharu Świata międzykontynentalnego

Baraże Pucharu Świata pomiędzy dwoma kontynentami, które odbędą się w czerwcu, utorują drogę czterem drużynom z AFC, CONCAF, CONMEBOL i OFC do zmierzenia się w jednym meczu z drugim.

Nazwiska trzech uczestników play-off będą znane pod koniec marca, ale kraj nie zostanie wyłoniony przez Federację AFC, a do 7 czerwca zaplanowano baraż pomiędzy dwoma drużynami z Azji zajmującymi trzecie miejsce w swoich grupach.

READ  Niemcy: Polska tnie cały import rosyjskiej ropy; Niemcy ostrzegają przed gazem
Data Drużyna 1 Drużyna 2
Do ustalenia (13/14 czerwca) Australia lub Zjednoczone Emiraty Arabskie (zwycięzca playoffów AFC) Przeciwko Peru (piąte miejsce CONMEBOL)
Do ustalenia (13/14 czerwca) Kostaryka (4 miejsce CONCACAF) Przeciwko Nowa Zelandia (Mistrzowie OFC)

Grupy:

Grupa A: Katar, Ekwador, Senegal, Holandia

Grupa B: Anglia, Iran, USA, Walia / Szkocja / Ukraina

Grupa C: Argentyna, Arabia Saudyjska, Meksyk, Polska

Grupa D: Francja, Peru / ZEA / Australia, Dania, Tunezja

Grupa E: Hiszpania, Kostaryka / Nowa Zelandia, Niemcy, Japonia

Grupa F: Belgia, Kanada, Maroko, Chorwacja

Grupa G: Brazylia, Serbia, Szwajcaria, Kamerun

Grupa H: Portugalia, Ghana, Urugwaj, Korea Południowa

(Autor jest w Doha na zaproszenie Katar Tourism)