12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ratownicy w Hongkongu szukają załogi statku, który pękł na pół po złapaniu w tajfunie

Ratownicy w Hongkongu szukają załogi statku, który pękł na pół po złapaniu w tajfunie

Rządowa Służba Lotnicza Hongkongu (GFS) poinformowała, że ​​statek zatonął 300 kilometrów lub 185 mil na południowy zachód od wyspy.

W poście na swoim koncie na Instagramie GFS powiedział, że otrzymał prośbę o ratunek w sobotę o 7:25 czasu lokalnego. Powiedział, że załoga statku opuściła statek po tym, jak doznał poważnych uszkodzeń na Morzu Południowochińskim.

Ekscytujący klip wideo z akcji ratunkowej pokazał członka załogi ciągniętego za pomocą liny do helikoptera ze statku, gdy tonął.

Uratowano trzech członków załogi, ale los pozostałych 27 osób na pokładzie pozostaje niejasny, powiedział GFS, dodając, że trudne warunki pogodowe utrudniają operacje poszukiwawcze i ratownicze.

Sekretariat dodał, że cztery śmigłowce i dwa samoloty ze stałym skrzydłem zostały rozmieszczone na miejscu w celu prowadzenia operacji poszukiwawczo-ratowniczych.

Burza spowodowała zakłócenia w całym regionie, odwołano loty, a niektóre firmy zamknięto z powodu silnych wiatrów i ulewnych deszczy.

Władze Hongkongu wydały ostrzeżenie przed tajfunem w czwartek, podczas zbliżającej się wizyty chińskiego przywódcy Xi Jinpinga. Wielkie otwarcie nowego Muzeum Pałacowego w Hongkongu, które miało zbiec się z 25. rocznicą przekazania miasta pod rządy brytyjskie chińskim, zostało przełożone na niedzielę z powodu burzy.

Chaba przybył do prowincji Guangdong w Chinach około godziny 15:00 czasu lokalnego (3:00 czasu wschodniego).

READ  Efekt domina: zakaz eksportu ryżu w Indiach stawia rynek w pogotowiu pod kątem ograniczeń dotyczących podrabiania