15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rating kredytowy New York Community Bancorp został obniżony do śmieciowego ze względu na problemy związane z nieruchomościami

Rating kredytowy New York Community Bancorp został obniżony do śmieciowego ze względu na problemy związane z nieruchomościami

Brendan MacDiarmid – Reuters

Ekran pokazuje informacje handlowe dotyczące New York Community Bancorp na parkiecie nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) w Nowym Jorku, Stany Zjednoczone, 31 stycznia 2024 r.CNN

Oblężony regionalny bank New York Community Bancorp otrzymał we wtorek wieczorem kolejny cios, gdy agencja Moody's Investors Service obniżyła jego rating kredytowy do statusu śmieciowego.

Moody's stwierdziła, że ​​obniżka ratingu była spowodowana obawami dotyczącymi „wyzwań” stojących przed New York Community Bancorp po tym, jak w zeszłym tygodniu bank zszokował Wall Street swoją decyzją. Wykrywanie nagłej straty Będąc na to narażonym Zaniedbany rynek nieruchomości komercyjnych. Obniżenie tej oceny obniżyło rating kredytowy banku o dwa stopnie w stosunku do poprzedniego poziomu, co oznacza znaczną utratę zaufania do zdolności banku do spłaty swoich długów.

„Historyczna historia akcji kredytowej New York Commercial Bank na rynku nieruchomości oraz znaczące i nieoczekiwane straty w nowojorskim biurze i na nieruchomościach wielorodzinnych mogą spowodować potencjalną wrażliwość na zaufanie” – stwierdził Moody's w raporcie.

Akcje New York Community Bancorp spadły o 17% w notowaniach poza godzinami pracy we wtorek wieczorem po obniżeniu ratingu kredytowego. Strata ta wiąże się z gwałtowną przeceną wynoszącą 22% podczas regularnego handlu.

Obniżenie ratingu kredytowego może utrudnić życie przedsiębiorstwom znajdującym się w trudnej sytuacji poprzez dalszy wzrost ich kosztów finansowania zewnętrznego.

Moody's ostrzegł, że finansowanie i płynność New York Bancorp są postrzegane jako „stosunkowo słabe” w porównaniu z innymi spółkami, zauważając, że opiera się on na wrażliwym na warunki rynkowe finansowaniu hurtowym, które może wyschnąć w okresach napięć.

Ponadto Moody's zauważyła, że ​​jedna trzecia depozytów banku jest nieubezpieczona. W zeszłym roku nieubezpieczone depozyty w banku w Dolinie Krzemowej zostały przejęte przez zdenerwowanych klientów, co doprowadziło do klasycznej paniki na bank.

READ  Spadek kontraktów terminowych Dow: wzrost na rynku napotyka opór, gdy stopy kapitalizacji rosną; Snap snorkeling

„Bank może stanąć w obliczu znacznej presji w zakresie finansowania i płynności, jeśli nastąpi utrata zaufania deponentów” – stwierdziła Moody's.

Od czasu ujawnienia tydzień temu nieoczekiwanej straty, obniżenia dywidendy i zwiększenia rezerw na straty kredytowe, New York Community Bancorp stracił ponad połowę swojej wartości rynkowej.

Agencja Moody's na bieżąco analizuje rating kredytowy New York Community Bancorp, wskazując na możliwość jego dalszego obniżenia.

New York Community Bancorp nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Sekretarz skarbu Janet Yellen Podczas wtorkowego przesłuchania odmówił komentarza konkretnie na temat problemów New York Community Bancorp.

Yellen powiedziała jednak Komisji ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów, że amerykańscy urzędnicy „uważnie monitorują obecną presję bankową” i że organy regulacyjne współpracują z bankami, aby pomóc im zarządzać ryzykiem, na jakie narażają się w związku ze złymi kredytami hipotecznymi.

„Jestem zaniepokojona. Myślę, że jest to wykonalne, chociaż niektóre instytucje mogą być bardzo zestresowane tą kwestią” – powiedziała Yellen.