15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Premier mówi, że do 2022 r. polskie wydatki na dotacje energetyczne przekroczą 1 mld USD

Samochód można zobaczyć 19 czerwca 2019 r. w Warszawie przed Elektrociepłownią PGNiG Termika Żerań. Zdjęcie wykonane 19 czerwca 2019 r. REUTERS / Kacper Pempel

Warszawa, 15 października (Reuters) – Do 2022 r. polskie dopłaty do energii dla konsumentów wyniosą od 3 do 5 mld USD (763 mln-1,27 mld USD) – poinformował w piątek premier RP.

Wzorcowe europejskie ceny gazu wzrosły, ponieważ napięta podaż zderzyła się z popytem w gospodarkach wychodzących z epidemii Govt-19, która podniosła łączne taryfy za energię elektryczną. Czytaj więcej

„W przyszłym roku planujemy przeznaczyć co najmniej 1,5 miliarda slotów na dotacje energetyczne… Pozwolimy wydać 3-5 miliardów slotów na nasze obliczenia i założenia dotyczące przyszłorocznego budżetu” – powiedział Mathews Moraviki podczas sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku.

Minister klimatu Michael Kurtiga powiedział w piątek, że rząd proponuje wydać 1,5 miliarda stacji w polskim radiu publicznym, które obejmie 2,6 miliona gospodarstw domowych.

Kurtika powiedział, że celem jest wsparcie najbiedniejszych rodzin w Polsce i że czteroosobowa rodzina może dostać do 700 miejsc rocznie.

(1 USD = 3,9400 Slodis)

Raport Jonaha Blushińskiej, Alana Charlischa i Pavla Florkievicha; Montaż przez Edwinę Gibbs i Steve’a Orlofsky’ego

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.

READ  Davos 2022: Polska energetyka potrzebuje co najmniej 1,3 biliona złotych inwestycji do 2030 r. - Novinite.com