6 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pożyczkodawca kryptowalut Genesis przygotowuje się do złożenia wniosku o upadłość, donosi Bloomberg News

Genesis Global Capital planuje złożyć wniosek o upadłość już w tym tygodniu, poinformował w środę Bloomberg News, powołując się na osoby zaznajomione z sytuacją.

Oczekiwano, że ogłosi upadłość od tygodni, po tym jak firma zamroziła zwroty dla klientów 16 listopada po upadku dużej giełdy kryptowalut FTX.

Listopadowy krach FTX pochłonął wiele ofiar, w tym pożyczkodawcę kryptowalut BlockFi i Core Scientific Inc, jedną z największych notowanych na giełdzie firm wydobywczych kryptowalut w USA, które złożyły wniosek o ochronę przed upadłością w kolejnych miesiącach.

Genesis, macierzyste konsorcjum kryptowalut i wierzyciele wymienili kilka propozycji, ale jak dotąd nie osiągnęli porozumienia, donosi Bloomberg. Raport dodając, że Kirkland, Ellis i Proskauer Rose doradzają grupom wierzycieli.

Genesis nie odpowiedział natychmiast na prośbę Reutera o komentarz.

Genesis popadło również w konflikt z Gemini, które zostało założone przez identycznych bliźniaczych kryptografów Camerona i Tylera Winklevossów.

Gemini zaoferowało krypto pożyczkowy produkt o nazwie Earn we współpracy z Genesis, a teraz mówi, że Genesis jest mu winien 900 milionów dolarów w związku z tym produktem.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd powiedziała w zeszłym tygodniu, że oskarżyła Genesis i Gemini o nielegalną sprzedaż papierów wartościowych setkom tysięcy inwestorów za pośrednictwem programu pożyczek kryptowalutowych.

Dodatkowe raporty Nikita Nishanta i Mehnaz Yasmin w Bengaluru; Pod redakcją Sriraja Kalluvila

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Meta, Rivian, Oracle, DocuSign i nie tylko