25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polskie wyzwanie dla indyjskich studentów medycyny powracających na Ukrainę

Polskie wyzwanie dla indyjskich studentów medycyny powracających na Ukrainę

Indyjscy studenci medycyny, którzy musieli opuścić Ukrainę w związku z trwającą wojną z Rosją, mówią, że powrót do kraju Europy Wschodniej przez Polskę spowodował u nich wiele zakłóceń.

Ze względu na brak bezpośrednich lotów na Ukrainę wielu studentów wybrało podróż przez Polskę, ale podobno wnioski wizowe zostały odrzucone przez polskie władze.

Studenci twierdzą, że polskie władze potrzebują więcej dowodów

Reklama

Reklama

Ravi Gupta, student ukraińskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego w Tarnopolu, kilka razy próbował zdobyć wizę tranzytową, ale za każdym razem był rozczarowany, gdy polskie władze prosiły o więcej dowodów jego zaangażowania w podróż na Ukrainę z krajów sąsiednich. Kraj.

„Obawiają się, że studenci mogą zostać w Polsce zamiast jechać na Ukrainę, mimo że mam zezwolenie na pobyt czasowy z Ukrainy” – powiedział Ravi, który wysłał wniosek wizowy 16 lutego, ale nie udało mu się go naprawić.

Aby mieć pewność, że dotrą na Ukrainę bez przeszkód, studenci tacy jak Ravi dołączają do listów polecających dodatkowe dokumenty, takie jak zaproszenia z odpowiednich uniwersytetów.

„Złożyłem ponownie wniosek o wizę 6 marca z dodatkowymi dowodami i czekam na odpowiedź władz” – powiedział Ravi.

Chociaż wywiady nie są wymagane w celu uzyskania wiz tranzytowych, władze rozważają je na podstawie okoliczności.

Vivek Gupta z Uttar Pradesh, który ma odbyć rozmowę 20 marca, oczekuje od polskich urzędników pytań dotyczących jego decyzji o podróży na Ukrainę, co może ponownie opóźnić jego podróż, jeśli nie zostanie wystarczająco przekonany.

„Wykupiłem ubezpieczenie medyczne ważne przez pięć dni, a także podałem szczegóły mojego zakwaterowania na uniwersytecie, aby władze znały powody mojego wyjazdu na Ukrainę i nie odrzucały ponownie mojego podania” – powiedział Vivek.

Reklama

Reklama

Studenci piszą list z przeprosinami do ambasady za straconą listopadową okazję

READ  Davids - Aktualności - USAG Poland prowadzi w Obozie Kościuszki pierwszy kurs oficerski ds. kontrterroryzmu

Niektórzy studenci napisali teraz listy z przeprosinami do ambasady, wyrażając ubolewanie z powodu utraty możliwości wyjazdu do Polski w listopadzie 2022 r., kiedy otrzymali wizy.

„Napisałem list z przeprosinami i załączyłem dokumenty, aby władze mogły rozpatrzyć moją prośbę” – powiedział Ankush Dohar, student piątego roku MBBS z Karnal w Haryana. Przenieść swoje zaliczenia do innego kraju, zdecyduje o tym dopiero po zaliczeniu ósmego semestru.

Reklama

Reklama

Poland CG mówi „100% wiz tranzytowych dla indyjskich studentów”

Zaprzeczając tym twierdzeniom, Konsul Generalny RP w Bombaju Damian Irszyk powiedział Free Press Journal, że wyniki Polski w wydawaniu wiz są sprzeczne z relacjami studentów.

„Mamy doświadczenie w udzielaniu studentom 100% wiz tranzytowych. Czasami może być problem z brakiem miejsc na rozmowy kwalifikacyjne ze względu na popyt między miastami, ale większość studentów przechodzi przez wnioski wizowe bez żadnych problemów” – powiedział Irzyk.

Reklama

Reklama

Reguła NMC sprawia, że ​​uczniowie szukają różnych opcji wśród wyników SC

Podczas gdy Narodowa Komisja Lekarska (NMC) zezwoliła powracającym studentom z Ukrainy na przeniesienie się na uczelnie w innych krajach i ukończenie studiów w ramach Programu Mobilności Edukacyjnej, ci ostatni przenoszą się do krajów takich jak Rosja, Malezja czy Kazachstan. i wysokiej jakości edukacji medycznej.

Grupa petycji o pozwolenie dla indyjskich studentów medycyny, którzy wrócili z Ukrainy, aby ukończyć studia w tym kraju, została w zeszłym miesiącu odroczona przez Sąd Najwyższy Indii. Sąd zapowiedział, że decyzję w tej sprawie podejmie komisja ekspertów powołana przez rząd centralny, której szczegółów na razie nie ujawniono.

Opublikowano: czwartek, 16 marca 2023, 11:44 IST