24 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polski CD Projekt jest zadowolony z zamówień przedpremierowych na Phantom Liberty

Polski CD Projekt jest zadowolony z zamówień przedpremierowych na Phantom Liberty

Kiciński dodał, że proces zapewnienia jakości Phantom Liberty, pierwszej dużej nowej gry studia od prawie trzech lat, jest prawie ukończony.

Gra jest pierwszym i jedynym rozszerzeniem do wydanego w 2020 roku Cyberpunka 2077, a w czerwcu firma rozpoczęła kampanię marketingową dla Phantom Liberty.

„Pozytywne reakcje sportowców i przedstawicieli mediów napawają nas pewnością siebie” – stwierdził Kisiński w oświadczeniu.

Członek zespołu zarządzającego Michael Nokowski powtórzył podczas telekonferencji, że Phantom Liberty to jedyny dodatek do Cyberpunka 2077.

„Jak ogłaszaliśmy dawno temu, decyzja właściwie już została podjęta. Nie zamierzamy robić drugiej ani trzeciej ekspansji” – powiedział.

Powiedział, że decyzja była związana z przejściem firmy z autorskiej technologii REDEngine na framework programowy Unreal Engine. Phantom Liberty był ostatnim projektem zbudowanym na REDEngine.

CD Projekt zanotował w pierwszym półroczu spadek zysku netto o 20% do 91,3 mln zł (22,35 mln dolarów), a przychody spadły o 14% rok do roku do 325,2 mln zł.

Pod koniec lipca nad Phantom Liberty pracował największy zespół programistów, liczący około 300 osób. Zespół pracujący nad nową grą Wiedźmin o kryptonimie Polaris powiększył się do prawie 260 programistów.

(1 dolar = 4,0855 złotego)

(Reportaż: Adriana Ebert i Patrikja Zaras; redakcja: Tomasz Janowski, Josie Cao i Cynthia Osterman)

Zastrzeżenie: Ten raport został wygenerowany automatycznie z serwisu informacyjnego Reuters. ThePrint nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść.

READ  Elemental Holding zbuduje w Polsce zakład recyklingu akumulatorów EV