15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska: Prawie 4000 sklepów do zamknięcia do 2022 roku

Warszawski Dziennik Gospodarczy

Środa, 11 stycznia 2023, 14:25

Zdjęcie autorstwa Claudio Divizia/Shutterstock.com

W całym 2022 roku z polskiego rynku zniknie prawie 4000 sklepów papierniczych – podała „Rzeczpospolita”, powołując się na dane Dunn & Bradstreet.

Wysoka inflacja, gwałtowny wzrost kosztów operacyjnych oraz konkurencja ze sklepami internetowymi i dużymi sieciami supermarketów to główne przyczyny – napisał Money.pl powołując się na raport.

Spadek liczby sklepów w Polsce widoczny jest od lat. W 2008 roku było ich około 460 tysięcy, a teraz jest ich prawie 90 tysięcy.

Jednak w ostatnich miesiącach zjawisko to nabrało tempa. W najbliższych miesiącach sytuacja może się pogorszyć – ocenił w rozmowie z „Rzeczpospolitą” rzecznik Dunn & Bradstreet Tomasz Starczyk.

Wspieraj Budapest Business Journal

Budowa branży dziennikarskiej godnej tej nazwy jest kosztownym przedsięwzięciem. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, które działają, informacje, którym można zaufać, prawdę, dokładność i bez strachu i przychylności.

Firmy wydawnicze na całym świecie mają trudności ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoliłby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla wyników. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy, czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcemy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości magazynu biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, ile i jak często przesyłasz nam swoje datki.

READ  Arnold Fulton, polski Żyd, który jako chłopiec ukrywa się przed nazistami, zostaje ulubionym wytwórcą parasoli rodziny królewskiej – nekrolog