8 września, 2024

Polska pokonała Turcję, ale Lewandowski doznał kontuzji, Holandia pokonała Islandię – pierwszy post

Poniżej reakcja Roberta Lewandowskiego z Polski podczas międzynarodowego meczu towarzyskiego pomiędzy Polską a Turcją na Stadionie Narodowym w Warszawie. AP

Poniedziałkowe zwycięstwo Polski nad Turcją 2:1 w towarzyskim meczu postawiło pod znakiem zapytania mistrzostwo Europy po kontuzjach napastników Roberta Lewandowskiego i Karola Świderskiego. Już w 12. minucie Lewandowski wyprowadził Świderskiego na pierwszą bramkę. Jednak podczas świętowania Świderski doznał kontuzji kostki i musiał zostać zastąpiony.

Kapitan strzelców wszech czasów reprezentacji Polski Lewandowski pauzował aż do 32. spotkania z powodu kontuzji prawej nogi.

Podwójna noga to spełnienie marzeń Polski. Arkadiusz Milik prowadził wraz z Lewandowskim na Euro, dopóki w piątkowym towarzyskim meczu z Ukrainą nie doznał kontuzji lewego kolana. Milik wrócił do Juventusu i w poniedziałek przeszedł pomyślnie operację kolana.

Lewandowski i Świderski mają czas tylko do niedzieli, kiedy Polska rozpocznie w Hamburgu mecz na Euro z Holandią.

Turcja zagroziła wyrównaniem w drugiej połowie. Arda Güler i Orkun Köktoçü bronili, ale bramkarz Wojciech Szczęsny był bezradny, gdy strzał rezerwowego Parisa Alberta Yilmaza odbił się od krawędzi pola karnego.

Po tym, jak turecki Kerem Akturkoglu trafił w poprzeczkę z dużej odległości, Polska wygrała mecz w 90. minucie dzięki uprzejmości Nikoli Zalewskiego, który minął dwóch obrońców i strzelił swojego pierwszego gola w reprezentacji.

We wtorek Turcja zmierzy się z Gruzją w meczu otwarcia w Dortmundzie, a Polska będzie wycieńczać swoich napastników.

W holenderskim ataku nie było nic złego. a następnie zwycięstwo 4:0.

Tak jak Virgil van Dijk i Wood Wekhorst strzelili gola przeciwko Kanadzie w De Quyb w ubiegły czwartek, Islandia została rzucona na kolana w Rotterdamie.

Pierwszą bramkę Xaviego Simonsa dla Holandii strzelił po główce Denzela Dumfriesa w pierwszej połowie, a następnie po strzale Nathana Ake’a van Dijk zdobył bramkę.

Rezerwowy Doniel Malone był w stanie podziękować Memphisowi Depayowi, ale Depeyowi zabrakło minut później, gdy VAR nie uznał jego gola po wcześniejszym strzale z woleja.

READ  Polski zawodnik zastrzelił zmarłego syryjskiego uchodźcę po „potknięciu się” – donosi

Jednak VAR uchylił kolejną decyzję na boisku i pozwolił Wekhorstowi zdobyć bramkę w dogrywce.

Czechy ponownie pokonały Macedonię Północną 2:1 i potrzebowały dwóch rzutów karnych w drugiej połowie w Hradec Kralove.

Po rozbiciu Malty 7:1 w zeszły piątek Czesi dokonali dziewięciu zmian, zanim za tydzień zmierzą się z Portugalią w Lipsku.

Nikt jednak nie zdobył bramki aż do 60. sekundy, kiedy Patrik Schick wykorzystał rzut karny za faul na Tomasie Sucku.

Macedonia Północna wyrównała pięć minut później, gdy Isnik Alimi głową trafił do domu po strzale Aleksandara Trajkovskiego z prawego słupka.

Czesi potrzebowali siedmiu minut doliczonego czasu gry, aby wyłonić zwycięzcę po rzucie punktowym Antonina Baraka.

Ponieśli porażkę, gdy pomocnik Michael Sadilek, który był kapitanem drużyny przeciwko Malcie w niedzielę, został wykluczony z kadry na Euro 2024 po kontuzji szczęki po upadku z roweru w dzień wolny.