23 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska Lewandowskiego gra w Pucharze Europy po pokonaniu Walii w rzutach karnych

Polska Lewandowskiego gra w Pucharze Europy po pokonaniu Walii w rzutach karnych

Lewandowski dostaje pierwszy rzut karny w serii rzutów karnych

Robert Lewandowski będzie na Eurocopa w Niemczech. Do klasyfikacji wybrano „9” FC Barcelony, gdy Walia (0:0, 4:5 pp.) przegrała w meczu, o którym po 120 minutach bez gola musiały zadecydować rzuty karne. Michał Probierz miał raczej balon, te miejsca i, Choć nie we wszystkich partiach udało im się dobić do mety, w decydującym bloku udało im się narzucić 100% skuteczność.

„Leavy” został wyznaczony do zamiany pierwszego rzutu karnego na 0-1. Następnie wymieniono Szymańskiego, Frandowskiego, Zalewskiego i Piątka, ostatniej piątej i ostatecznej dzięki porażce Daniela Jamesa w ostatniej karze miejsc. Na koniec w Cardiff odbyło się polskie świętowanie, a napastnik Kuele mógł cieszyć się swoim ostatnim dużym turniejem.

Lewandowski bierze udział w czwartym z rzędu turnieju Euro

Dla Lewandowskiego Będzie to jego czwarte Euro po występach w latach 2012, 2016 i 2020.. W 2012 roku miał zaszczyt strzelić pierwszego gola na turnieju, na którym choć lokalnie, Polakom nie udało się wyjść poza fazę grupową. Cztery lata później Polacy przeszli do historii, awansując do ćwierćfinału, gdzie odpadli po rzutach karnych z Portugalią. '9' Kule strzelił tylko jednego gola na tym Euro.

W ostatniej edycji zakwestionowanej przez pandemię Covid-19 w 2021 roku Polska w pierwszej fazie odpadła w grupie, w której awansowała Szwecja i Hiszpania. Robert strzelił w tym meczu 3 gole (w sumie 5)., ale nie na tyle, aby uniknąć wcześniejszej eliminacji jego selekcji. Najbardziej zapada w pamięć po bramce przeciwko Hiszpanii w Cardoja (1-1).

READ  Uchodźcy z Ukrainy w Polsce: aktualizacja profilu, sierpień 2022 - Polska