15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polscy geolodzy tworzą mapę świata Witzera

Geolodzy z UW stworzyli mapę świata Wiedźmin, pokazuje lokalizacje polskiego autora Autorska seria powieści Andrzeja Sapkowskiego A także popularne gry wideo i seriale Netflix.

Jej autorzy twierdzą, że nowa mapa, będąca częścią finansowanego przez państwo atlasu pokazującego „Polska we współczesnym świecie”, jest pierwszym kompleksowym przedstawieniem krajobrazu, granic i położenia miast i wysp. Magik Świat.

„Wszyscy słyszeli Wiedźmin”, ”Autorzy piszą na swojej stronie na Facebooku. „Ale gdzie to wszystko się dzieje? Gdzie jest Kerr Morhen – archiwum czarownic?

„Jak daleko jest od Wysp Skelli do Kopciuszka? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na tej mapie. W ten sposób możesz śledzić losy bohaterów i zrozumieć geopolitykę północnych królestw i krajobraz kontynentu.

Zespół projektowy twierdzi, że mapa, zaprojektowana przez Marcina Versky’ego, została zainspirowana nimi Oryginalne książki W tym kilka kolejnych adaptacji i dzieł w tym samym świecie serial telewizyjny, Gry i Komiksy. Wśród jego cech charakterystycznych są mieszkania oznaczone liczbą i wzrostem mieszkańców.

Master of Disappointment: Jak Sabkovsky i Witzer dezorientują krytyków

Zawiera wiele nazw i obiektów geograficznych odkrytych na potrzeby mapy, jednak Versky zadbał o to, aby ogólny układ krajów, pasm górskich i głównych rzek pasował do innych map stworzonych wcześniej przez fanów.

Projekt publikowany jest w „Atlasie geograficzno-politycznym Polski. W ramach projektu z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Polski Świat Współczesny otrzymał blisko 1 mln zł środków z Ministerstwa Kultury”. Seria map Na swojej stronie internetowej.

Wśród nich jest językowe pochodzenie nazw rzek oraz kraje uczestników Międzynarodowy Konkurs Pianistyki Mydlanej, oraz zagraniczne miejsca filmowe w Polsce. Wiele z nich zostanie wydanych w nowym Atlasie jeszcze w tym roku.

Poza Geraldem: Uniwersum Wiedźmina stoi teraz przed największym wyzwaniem

Opowiadania Geralda z Rivii, publikowane najpierw w magazynach fantasy w latach 80., a później w formie książkowej w latach 90., stały się jednym z najbardziej udanych polskich eksportów popkultury.

READ  Pierwszy spersonalizowany zbiornikowiec LNG ORLENU jest w drodze do dostawy LNG z USA do Polski

Na podstawie książek o grach wideo projektu CD, opublikowanych po raz pierwszy w 2007 r. Wiedźmin Aby zyskać jeszcze większą międzynarodową sławę.

Serial został później przekształcony w program telewizyjny Netflix z Henrym Cavillem w roli głównej, który został uruchomiony w 2019 roku. Przez krótki czas był to najchętniej oglądany produkt serwisu streamingowego. W zeszłym miesiącu wyemitowano drugą serię, trwają prace nad trzecią.

Kluczowe źródło obrazu: Uniwersytet Warszawski