26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polish Speedway Grand Prix 2023: Freddie Lindgren wygrywa w Warszawie, prowadzi Bartosz Smarzlik

Polish Speedway Grand Prix 2023: Freddie Lindgren wygrywa w Warszawie, prowadzi Bartosz Smarzlik

Freddie Lindgren wygrał mocno zacięty finał Grand Prix Polski w Warszawie, choć Bartos Smarslik utrzymał prowadzenie w mistrzostwach świata.

Jake Holder był na dobrej drodze do swojego pierwszego zwycięstwa GP w pierwszym przejeździe finału, ale został zatrzymany, gdy Smarslick zepchnął Jasona Doyle’a z motocykla niezdarnym ruchem na trzecim okrążeniu.

Zmarzlik miał jednak dużo szczęścia, że ​​przeżył zwolnienie Doyle’a, co zachwyciło kibiców gospodarzy, ale od razu zabolało Australijczyka. Po wznowieniu Holder nie był w stanie dorównać Lindgrenowi, a Zmarzlik nie był w stanie zostać pierwszym zwycięzcą u siebie w Warszawie i przegrał z Holderem na drugim miejscu w fotofiniszu.

GP Polska

Odbyło się Speedway GP of Poland – Lindgren wygrał w Warszawie

15 godzin temu

Lindgren miał szczęście, że był tam po tym, jak stracił kontrolę nad swoim motocyklem na początku półfinału, zmuszając Dona Bewleya do wykonania wymijającego ruchu, który posłał go tuż obok Lindgrena – Bewley zasugerował później, że lepiej byłoby uderzyć w pokład . .

Tymczasem sześcioletnie, 2023-dniowe oczekiwanie Doyle’a na zwycięstwo w Grand Prix trwa. Po tym, jak dwa tygodnie temu brakowało centymetrów do objęcia prowadzenia w wielkim finale Grand Prix Chorwacji, Jason Doyle był człowiekiem, który pokonał cały wieczór w Warszawie i stracił zaledwie dwa punkty przewagi nad finałem.

Jednak wyglądał bardzo dobrze w dwóch pierwszych rundach i na pewno wkrótce zakończy to długie oczekiwanie. Lindgren, wygrywając po raz pierwszy od 2020 roku, wyglądał solidnie przez cały wieczór, jeśli nie spektakularnie, ale odbił się, gdy miało to największe znaczenie.

Mistrz świata Zmarzlik rozbił się i został wyeliminowany przez Madsena

Tai Woffinden dotarł do półfinału, ale nie awansował. To była niezapomniana noc dla chorwackiego wicemistrza Wielkiej Brytanii Roberta Lamberta, który zajął dwunaste miejsce.

READ  Blinken: 1943 Powstanie w getcie białostockim w Polsce „Heroiczne”

Inni polscy kolarze Maciej Janowski i Patryk Dudek byli zawiedzeni, że nie dotarli do półfinału, ale Bartłomiej Kowalski miał magiczny wieczór jako domowy bohater.

W pierwszym rezerwowym weekendzie został zepchnięty na dziką kartę iw pełni wykorzystał kontuzję Dominika Kubery w piątek.

Zachwycił kibiców gospodarzy, wygrywając siódmy bieg, szarżując, by objąć prowadzenie z zewnętrznej bramki i prowadząc okrążenia w wyścigu, który uosabiał nieprzewidywalny, ciągle zmieniający się charakter wieczoru.

„Co za środowisko!” – Lindgren triumfuje w Warszawie

—-

Transmituj na żywo każdą rundę sezonu Speedway Grand Prix 2023 Odkrycie+W aplikacji Eurosport i na eurosport.com

GP Polska

Lindgren najszybciej zakwalifikował się do Grand Prix Polski na żużlu, a Zmarzlik był drugi

Wczoraj o 19:06

GP Polska

Rickardsson Q&A: Czy ktoś może rzucić wyzwanie Zmarzlikowi? Jacy są Brytyjczycy?

11.05.2023 o 07:32