29 marca, 2024

Polak Fajdek zdobył swoje piąte z rzędu złoto świata w męskim młocie

EUGENE, Ore., 16 lipca (Reuters) – Polak Paweł Fajtek wykonał najlepszy rzut w roku, zdobywając w sobotę oszałamiający piąty tytuł mistrza świata w Młotach w Eugene w stanie Oregon.

Kolega mistrz olimpijski Wojciech Nowicki na krótko objął prowadzenie po swojej trzeciej próbie, ale z trzech poprzednich brązowych medali na świecie mógł awansować tylko o jedno miejsce, a brąz tym razem wywalczył Norweg Eindt Henriksen.

Fajtek z kamienną twarzą pomylił pierwszy rzut, ale w trzeciej próbie uciekł z zawodami, rycząc pokonując 81.98m.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Licząc to, w tym roku nigdy nie rzucał więcej niż 81 jardów przed przybyciem na Hayward Field.

Fajtek jest dopiero drugim zawodnikiem, który zdobył pięć światowych złotych medali, po tyczce Siergieju Bubce, który zdobył sześć tytułów z rzędu.

Zwycięstwo podkreśliło dominację 33-letniego Fajtka na olimpijskim etapie pomimo rozczarowującego występu. Zdobył brąz na Igrzyskach w Tokio w 2012 i 2016 roku po nieudanej próbie dotarcia do finału.