19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polacy nazywają rozmowy telefoniczne Macrona i Schlesa z Putinem „bez sensu”: raport

Polacy nazywają rozmowy telefoniczne Macrona i Schlesa z Putinem „bez sensu”: raport

Wśród okrucieństw, które mają miejsce Wojna w Europie Wschodniej, Wiceminister spraw zagranicznych RP krytykuje Rozmowy telefoniczne Odbyła się z prezydentem Rosji między przywódcami Francji i Niemiec. W rozmowie z niemieckim kanałem informacyjnym ARD minister Szymon Szynkowski określił rozmowy Vel Seka, prezydenta Francji Emmanuela Macrona, kanclerza Niemiec Olafa Scholesa i Władimira Putina jako „bezsensowne”. Europejska Prawda Zgłoszono. Polski przywódca dodał, że zamiast do Kijowa, obaj przywódcy wybrali rozmowę z Putinem, co w żaden sposób nie pomoże Ukrainie, a Rosji.

Według doniesień przywódcy francuscy i niemieccy rozmawiali z Putinem kilka razy od początku wojny pod koniec lutego. Po ujawnieniu masakry w Puczy nastąpiła sześciotygodniowa przerwa w rozmowach. 25 maja Macron i Scholes po raz kolejny przemówili do Putina i zażądali natychmiastowego zakończenia wojny. W trakcie rozmów Putin podobno wyraził chęć wznowienia rozmów pokojowych z Ukrainą.

Polska wzywa Niemcy do dostaw broni na Ukrainę

Polski minister zwrócił się do Niemiec o pomoc Ukrainie poprzez dostarczenie broni na Ukrainę w trakcie rosyjskiej inwazji. „Niemcy muszą wreszcie zrobić coś więcej dla Ukrainy. Potrzebujemy konkretnych działań, a nie tylko słów i zapowiedzi” – powiedział, dodając, że strona niemiecka jak dotąd nie wywiązała się ze swoich obietnic. Kanclerz Niemiec wstydzi się jednak krytyki braku wsparcia wojskowego Ukrainy. „Dostarczyliśmy Ukrainie broń i dostarczymy jej więcej w nadchodzących dniach” – powiedział Scholes. Ostrzegł też, że Europa i społeczność międzynarodowa znajdują się na rozdrożu, mówiąc, że „świat zmienił się od początku wojny na Ukrainie”.

Polska nadal wspierała Ukrainę od czasu rosyjskiej okupacji

Warto zauważyć, że Polska od początku wojny konsekwentnie wspiera Ukrainę, a ostatnio zasygnalizowała, że ​​zgodzi się działać jako gwarancja bezpieczeństwa dla Ukrainy. Prezydent Polski Dowda powiedział, że Warszawa byłaby gotowa, gdyby Ukraina poprosiła o gwarancje bezpieczeństwa i pokoju po wojnie. Tymczasem polski rząd dodał, że kraj dokłada wszelkich starań, aby być centrum kierowanego przez ONZ Międzynarodowego Funduszu Walutowego wspierającego odbudowę Ukrainy.

READ  Laura Bączkiewicz będzie reprezentować Polskę na Junior Eurowizji 2022 - ESCXTRA.com

Zdjęcie: A.P.

Śledź wszystkie wiadomości i nagłówki dotyczące wojny rosyjsko-ukraińskiej Aktualizacje na żywo dotyczące wojny rosyjsko-ukraińskiej