6 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Podwyżka Rezerwy Federalnej, Bank Japonii, stopy procentowe, waluty

Podwyżka Rezerwy Federalnej, Bank Japonii, stopy procentowe, waluty

Jen japoński umocnił się po doniesieniach o oficjalnym ogłoszeniu interwencji na rynku walutowym

Japoński jen umocnił się w stosunku do dolara o ponad 2% po doniesieniach urzędników ogłaszających bezpośrednią interwencję w obronie jego waluty.

Dzieje się tak po osłabieniu jena do 145 wobec dolara po decyzji Banku Japonii o utrzymaniu stóp procentowych na stałym poziomie.

Wiceminister finansów Japonii ds. międzynarodowych Masato Kanda powiedział dziennikarzom, że urzędnicy podjęli „zdecydowane środki” na rynku giełdowym, podał Reuters.

– Jie Lee

Ceny ropy rosną po podwyżce stóp przez Fed, utrzymują się obawy o popyt

Ceny ropy wzrosły po trzeciej z rzędu podwyżce stóp przez Rezerwę Federalną.

Reuters również Wspomniałem o chińskich rafineriach Oczekują, że kraj uwolni do 15 milionów ton kwot na eksport produktów naftowych do końca roku, powołując się na osoby zaznajomione z tą sprawą.

Kontrakty terminowe na ropę Brent Podczas gdy wzrósł o 0,45%, osiągając 90,24 USD za baryłkę Zachodni Teksas średniozaawansowany USA Wzrosła również o 0,45% do 83,3 USD za baryłkę.

– Lee Ying Shan

JPMorgan twierdzi, że podwyżka Fed prawdopodobnie utrzyma ryzykowne aktywa azjatyckie pod presją

Według Tai Hui, głównego stratega rynkowego ds. Azji i Pacyfiku w JPMorgan Asset Management, azjatyckie aktywa ryzyka, zwłaszcza firmy zorientowane na eksport, pozostaną pod presją w krótkim okresie po podwyżce stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

Tai dodał, że silny dolar prawdopodobnie się utrzyma, ale zacieśnienie polityki pieniężnej w większości azjatyckich banków centralnych – z wyjątkiem Chin i Japonii – powinno pomóc ograniczyć skalę osłabienia azjatyckiej waluty.

The Indeks dolara amerykańskiegoktóry mierzy dolara względem koszyka rówieśników, gwałtownie wzrósł i ostatnio osiągnął 111 697.

– Abigail Ng

Bank Japonii pozostał stabilny, trzymając się polityki kontroli krzywej dochodowości – jen osłabił się po 145

Bank Japonii utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie, zgodnie z komunikatem na swojej stronie internetowej – spełniając oczekiwania oczekiwane przez Ekonomiści w sondażu Reuters.

READ  Kontrakty terminowe Dow: Nie karmić bessy; BYD vs. Dostawa Tesli

Japoński jen spadł do 145 wobec dolara krótko po decyzji.

„Japońska gospodarka odbiła się, gdy wznowienie działalności gospodarczej postępowało, podczas gdy zdrowie publiczne było chronione przed Covid-19, chociaż wpływ na to miały takie czynniki, jak wyższe ceny towarów” – podał bank centralny w oświadczeniu.

Ji Lee

CNBC Pro: Ten zarządzający funduszem osiąga lepsze wyniki niż rynek. Na to stawia

Giełdy spadają, ale fundusz zarządzany przez Patricka Armstronga w Plurimi Wealth nadal generuje dodatnie stopy zwrotu. Zarządzający funduszem posiada szereg krótkich pozycji, aby radzić sobie ze zmiennością rynku.

Profesjonalni subskrybenci mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Xavier Ong

Waluty azjatyckie słabną po trzecim z rzędu dużym rajdzie Fed

Waluty w regionie Azji i Pacyfiku doświadczyły dalszego osłabienia po tym, jak Rezerwa Federalna USA po raz trzeci z rzędu podniosła stopy procentowe o 75 punktów bazowych.

Chiny kontynentalne yuan Osłabł do poziomu 7,09 wobec dolara, oscylując w pobliżu poziomów niewidzianych od czerwca 2020 r.

język japoński jen Osłabiony do 144,51, podczas gdy koreański wygraj – wygraj Wzrósł również o 1409 w stosunku do dolara – najniższy poziom od marca 2009 roku.

Dolar australijski spadł do 0,6589 USD.

– Jie Lee

Rentowność dwuletnich amerykańskich obligacji skarbowych jest zbliżona do najwyższego poziomu w 2007 r.

Kurs funta brytyjskiego spada dalej, by oscylować wokół 37-letniego minimum

The funt brytyjski Dalszy spadek porannego handlu w Azji, osiągając 1,1217 USD – najniższy poziom od 1985 r.

Waluta straciła na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego w tym roku wraz z rosnącymi obawami gospodarczymi.

Analitycy są podzieleni Czy BoE podniesie dziś stopy procentowe o 50 punktów bazowych czy o 75 punktów bazowych.

Funt brytyjski był ostatnio sprzedawany po 1,1223 USD.

READ  Kontrakty terminowe Dow: Zwyżka na rynku zbliża się do minimów w związku z inwazją na Ukrainę, nieuchronna podwyżka stóp Fed; co powinno być zrobione

– Abigail Ng

CNBC Pro: Mike Wilson z Morgana Stanleya wymienia kluczową cechę, którą kocha w akcjach

Mike Wilson z Morgan Stanley pozostaje w defensywie wobec utrzymującej się w tym roku zmienności na rynku. Wymienia główną cechę, której szuka w magazynie.

Według Wilsona akcje z tą cechą zostały „nagrodzone” w tym roku, a trend prawdopodobnie utrzyma się, dopóki rynek nie stanie się bardziej uparty.

Profesjonalni subskrybenci mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Xavier Ong

Bank Japonii prawdopodobnie utrzyma kontrolę nad krzywą dochodowości do końca 2022 r.: DBS

DBS Group Research poinformował we wtorkowej notatce, że znaczące korekty w polityce Banku Japonii mogą nastąpić dopiero po zmianie kierownictwa banku centralnego w połowie 2023 roku.

Jednak analitycy napisali, że BoJ może rozważyć pewne „dostrojenie polityki”, takie jak rozszerzenie zakresu docelowego o 10 punktów bazowych, w odpowiedzi na presję rynkową.

Dodała, że ​​„niezależnie od ingerencji” jen dolar Może testować 147,66 ostatnio widziany w sierpniu 1998, dodając, że nie wykluczają wzrostu kursu USD/JPY z powrotem powyżej 150 „bez gwałtownego spadku w USA, który skłoniłby Fed do cięć”.

– Abigail Ng

Kontrakty terminowe na akcje otwierają się niżej

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje spadły w środę wieczorem po niestabilnej sesji w głównych średnich, gdy inwestorzy rozważyli kolejną dużą podwyżkę stóp ze strony Rezerwy Federalnej.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average spadły o 16 punktów, czyli 0,05%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,19% i 0,31%.

– Sarah Min

Akcje spadają, Dow zamyka 522 punkty w niestabilnej sesji transakcyjnej