29 maja, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Podróżujący czwartego lipca stają w obliczu tysięcy opóźnień i odwołań lotów oraz rosnących cen paliwa w USA

Podróżujący czwartego lipca stają w obliczu tysięcy opóźnień i odwołań lotów oraz rosnących cen paliwa w USA

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Isabella Korcheson miała właśnie podziwiać włoską łódź podwodną na nowojorskim lotnisku LaGuardia, kiedy otrzymała ostrzeżenie znane wielu podróżującym 4 lipca: jej lot był opóźniony.

Korcheson próbował spędzić weekend na grillowaniu i zakupach z rodziną w Cleveland. Pozostałam cierpliwa po tym, jak zobaczyłam około 15 odwołań na tablicy odlotów, zanim jej lot Delta został odwołany i przełożony 24 godziny później. Powiedziała, że ​​kupon na jedzenie o wartości 15 USD od linii lotniczej był miły, ale 21-latka wciąż zastanawiała się, czy wróci do domu – czy też zatrzyma się na deserową przekąskę w LaGuardia.

„Nic na lotnisku LaGuardia nie kosztuje 15 dolarów, ale to lepsze niż nic” – powiedział The Washington Post Korchesen, który pracuje dla firmy konsultingowej DC na K Street. „Poszedłem i kupiłem zestaw Jolly Ranchers. Myślałem, że 15 dolarów wystarczy na trzy pakiety rodzinne i tak właśnie się stało.”

Ponieważ oczekuje się, że dziesiątki milionów Amerykanów będzie podróżować lub prowadzić samochód w weekend 4 lipca, wielu ma do czynienia z letnią podróżą spowolnioną przez opóźnienia i odwołania lotów oraz rosnące koszty wyższych cen paliwa.

Szacuje się, że 47,9 mln pasażerów w Stanach Zjednoczonych od piątku do poniedziałku stanowiło prawie 4-procentowy wzrost w stosunku do zeszłego roku. AAA Zbliża się do poziomu letnich podróży, którego kraj nie widział od czasu pandemii koronawirusa. Podczas gdy większość tych podróżnych będzie w drodze, oczekuje się, że ponad 3,5 miliona pasażerów znajdzie się w samolotach, to znaczy, jeśli ich loty nie zostaną opóźnione lub odwołane.

Ponad 2800 lotów w Stanach Zjednoczonych lub poza nimi zostało przełożonych na sobotnie popołudnie, jak wynika ze strony internetowej poświęconej śledzeniu lotów. Świadomy lotu. Dane pokazują, że linie Southwest Airlines wykazały w sobotę 477 opóźnień, co stanowi 13 procent wszystkich lotów. American Airlines ogłosiły przełożenie 390 lotów w sobotę, co stanowi około 12% wszystkich lotów. Delta odnotowała 296 opóźnionych lotów, co według FlightAware jest dobre dla około 10 procent lotów linii lotniczej. Międzynarodowy port lotniczy Hartsfield-Jackson w Atlancie prowadzi w sobotę w zakresie opóźnień między lotniskami w USA, a za nim znajduje się międzynarodowe lotnisko Dallas-Fort Worth.

READ  Bankman-Fried, oskarżony założyciel FTX, wzywa sąd do wycofania zarzutów

Według FlightAware w sobotę odwołano już ponad 600 lotów. Przewoźnicy amerykańscy, Delta i United, są liderami wśród amerykańskich przewoźników, jeśli chodzi o odwołania w sobotę.

Odwołania lotów wywierają presję na zmęczonych podróżnych, gdy zbliża się 4 lipca

Przerwy świąteczne pojawiają się w czasie, gdy branża lotnicza doświadczyła Zobowiąż się do odnowienia ostrości na niezawodność. Podczas gdy pogoda zawsze była problemem dla linii lotniczych, braki kadrowe podczas pandemii utrudniły liniom lotniczym odzyskanie sił po opóźnieniach. Kilka związków reprezentujących pracowników linii lotniczych przemówiło i zorganizowało demonstracje, aby zwrócić uwagę na presję na personel. W czwartek ponad 1200 pilotów i pracowników Delta zorganizowało demonstracje na kilku lotniskach od Nowego Jorku po Los Angeles, domagając się wyższych wynagrodzeń.

Analitycy z aplikacją do rezerwacji podróży Huber Oczekują, że średnia opłata za lot w obie strony wyniesie 437 USD, co stanowi 45-procentowy wzrost w porównaniu z 2019 r. Niektóre z najpopularniejszych miejsc w USA w ten weekend to Las Vegas, Atlanta, Denver, Los Angeles i Miami, mówi Huber.

„Liczba podróżnych, których spodziewamy się zobaczyć podczas Dnia Niepodległości, jest pewnym znakiem, że letnie podróże zaczynają się bardzo szybko” – powiedziała w komunikacie prasowym Paula Tweedall, wiceprezes AAA Travel. „Ludzie są gotowi na wakacje i chociaż rzeczy kosztują więcej, znajdują sposoby, aby nadal jeździć na tak bardzo potrzebne wakacje”.

Mimo to problemy z podróżami lotniczymi utrzymują się, mimo że amerykańskie linie lotnicze otrzymują miliardowe pieniądze na pomoc na wypadek pandemii, aby utrzymać pracowników w pracy. Kiedy Amerykanie byli gotowi ponownie latać, oczekiwano, że linie lotnicze będą dla nich gotowe, zwłaszcza w okresie, który niektórzy nazywają wspólnym. „Podróż zemsty”. Ponad 2,46 miliona osób zostało przebadanych w ostatnią niedzielę przez Administracja Bezpieczeństwa Transportu Oficerowie, największy wolumen od 11 lutego 2020 r.

READ  Najlepsi analitycy twierdzą, że kupuj akcje takie jak Papa John's i Alphabet

Witamy w letniej podróży. To jest piekło.

Ale dziesiątki tysięcy opóźnień i odwołań pociągnęło za sobą zepsucie podróżnych, którzy w zeszłym miesiącu obchodzili weekend z okazji 13 czerwca i Dzień Ojca. Linie lotnicze i Federalna Administracja Lotnictwa obwiniają się nawzajem o zakłócanie podróży lotniczych.

Loty odwołane pracowity Dzień Ojca, weekend podróżniczy w czerwcu

Debata na temat efektywności podróży lotniczych nasiliła się w tym tygodniu, kiedy senator Bernie Sanders (I-Vt.) wezwał sekretarza ds. transportu Pete’a Buttigiega i Departament Transportu do „ukarania linii lotniczych grzywną 55 000 dolarów na pasażera za każde odwołanie lotu, o którym wiedzą, że nie mogą być w pełni obsadzone. ”

„Amerykanie są zmęczeni rozrywaniem ich przez linie lotnicze, odwoływaniem lotów w ostatniej chwili i opóźnianiem lotów godzinami” – powiedział Sanders. ćwierkanie.

Buttigieg, który nazwał przemysł lotniczy „osiągnąćAmerykanom zrelacjonował w sobotę odwołanie swojego piątkowego lotu przesiadkowego. w serii TweetyButtigieg powiedział, że podróżni powinni mieć prawo do „zwrotu gotówki w przypadku odwołania lotu”.

„Początkowo linia lotnicza oferowała 2500 mil, które według szacunków są warte około 30 USD. Zamiast tego zażądałem zwrotu pieniędzy za anulowaną część, a to wyniosło 112,07 USD „, napisał Buttigieg. „Linie lotnicze oferują mile jako rekompensatę za niektóre problemy związane z podróżą i często można to negocjować. Jest to między tobą a linią lotniczą. Ale masz prawo do zwrotu pieniędzy za odwołane loty – i jest to wymóg, który będziemy nadal wdrażać.”

Pasażerowie we Frankfurcie, Niemczech i Londynie zmagali się z dużymi opóźnieniami i przepełnieniem bagażu 1 lipca, ponieważ linie lotnicze zmagały się z „dużą liczbą pasażerów”. (Wideo: The Washington Post)

Podczas gdy pasażerowie linii lotniczych borykają się z problemami z niezawodnością, miliony podróżujących drogą lądową wciąż borykają się z tym, co muszą naciskać na pompę.

Według raportu średnia cena za galon gazu w całym kraju wynosiła 4,82 USD w sobotę AAA, czyli nieco mniej niż piątkowa średnia wynosząca 4,84 USD. Średnie ceny dla dziesięciu stanów i Dystryktu Kolumbii wynoszą 5 USD lub więcej. Ze średnią 6,25 dolara za galon, Kalifornia nadal jest liderem pod względem kosztów paliwa.

READ  Bank Doliny Krzemowej uderza w światowe akcje, pojawiają się listy płac w USA

AAA szacuje, że w ten weekend będzie jeździć 42 miliony osób. Agencja zauważa, że ​​nawet przy wyższych cenach paliwa Amerykanie mogą mieć większą kontrolę nad swoim dostępem, jeżdżąc samochodem zamiast latać.

„Podróżowanie samochodem oferuje poziom komfortu i elastyczności, którego ludzie mogą szukać, biorąc pod uwagę niedawne wyzwania związane z lataniem” – powiedział Twidale.

Korcheson przyznaje, że ma szczęście, i to nie tylko dlatego, że Delta pomogła sfinansować remont Jolly Rancher. Po tym, jak początkowo powiedziano jej, że jej podróż będzie opóźniona o około 28 godzin, powiedziała, że ​​pracownik działu pomocy Delta był w stanie zarezerwować dla niej lot późno w piątek wieczorem, aby zabrać ją do Cleveland. Nie może się doczekać spędzania czasu z babcią i świętowania kilku rodzinnych urodzin, ale to nie potrwa długo. Już myśli o powrocie do Waszyngtonu w poniedziałek – podróży, która obejmuje kolejny postój na LaGuardia.

„Próbuję robić fajerwerki w stolicy”, powiedziała. „Mam nadzieję, że powrót będzie płynniejszy, ale tak naprawdę tego nie planuję”.

Laurie Aratani, Hannah Sampson i James Becalis przyczynili się do powstania tego raportu.