18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Podcasty Google zostaną wkrótce wyłączone, co będzie zachęcać użytkowników do przejścia do YouTube Music

Podcasty Google zostaną wkrótce wyłączone, co będzie zachęcać użytkowników do przejścia do YouTube Music

Kredyty obrazkowe: Guillaume Payne/SOPA Images/LightRocket/Getty Images

W ciągu kilku dni Google zamknie swoją aplikację Podcasty w USA. Firma zaczęła ostrzegać użytkowników aplikacji, że do 2 kwietnia będą musieli przenieść swoje subskrypcje do YouTube Music, aby odtąd móc oglądać i przesyłać strumieniowo swoje ulubione programy. Użytkownicy, którzy nie wykonają tego kroku od razu, nadal będą mieli dodatkowy czas na migrację, ale po tej dacie nie będą już mogli przesyłać strumieniowo z aplikacji Podcasty.

Aplikacja Podcasty Google jest zainstalowana Ponad 500 milionów razy Na urządzeniach z Androidem na całym świecie od ponad pół dekady zapewnia prosty, usprawniony interfejs do odkrywania, śledzenia i słuchania podcastów, a także narzędzia do dodawania podcastów za pośrednictwem kanału RSS. Na nieszczęście dla fanów aplikacji gigant technologiczny powiedział we wrześniu ubiegłego roku, że na początku 2024 r. zacznie wycofywać aplikację Podcasty w ramach szerszego planu centralizacji usług audio w YouTube.

W 2020 r. YouTube Music zaproponował podobną strategię przejścia, aby odciągnąć słuchaczy muzyki od Muzyki Google Play przed zamknięciem w tym samym roku. Jednak konserwacja aplikacji Podcasty Google trwała od lat, ponieważ YouTube Music dopiero niedawno była gotowa do obsługi podcastów. Pod koniec 2023 r. YouTube Music mógł już obsługiwać podcasty na całym świecie, a do lutego miał już możliwość przesyłania własnych kanałów RSS.

Przeniesienie podcastów do YouTube mogłoby pomóc Google stać się większym graczem w tej przestrzeni, nie tylko poprzez skonsolidowanie swoich wysiłków i zwiększenie koncentracji, ale także dlatego, że zainteresowanie podcastami wideo – które były już popularne w YouTube – rośnie. Na przykład w tym tygodniu Spotify zawarło umowę z Universal Music Group (UMG) na udostępnienie podcastów wideo użytkownikom aplikacji do przesyłania strumieniowego w USA po ogłoszeniu na początku marca, że ​​testuje podcasty wideo na 11 innych rynkach na całym świecie.

READ  Dlaczego Sony może żałować zablokowania umowy Xbox Activision Blizzard

Śpiący komputer Jako pierwszy zauważył datę zamknięcia Podcastów Google w Stanach Zjednoczonych, a A Strona pomocy w witrynie Google Potwierdza, że ​​użytkownicy w USA będą mogli korzystać z aplikacji Podcasty tylko do końca marca 2024 r. Tym, którzy przegapili wyskakujące okienka w aplikacji, Google zapewni użytkownikom dodatkowy czas na zapisanie subskrypcji, umożliwiając im korzystanie z funkcja eksportu do lipca 2024 r.

Google nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz, ale po publikacji poinformował, że chociaż nadal „śledzi” harmonogram wydarzeń w USA na 2 kwietnia, nie udostępnił jeszcze harmonogramu dla reszty świata.

Jednak z poprzednich oświadczeń wynika, że ​​w 2024 r. planuje się globalne zatrzymanie Podcastów Google.

Zaktualizowano 29.03.24 o godzinie 17:00 czasu wschodniego za pomocą komentarza Google.