15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Początkowo sprzeciwiając się przepisom UE, Apple zamierza teraz oświecić Cię na temat USB-C dla iPhone’ów

Początkowo sprzeciwiając się przepisom UE, Apple zamierza teraz oświecić Cię na temat USB-C dla iPhone’ów

Już niecałe półtora tygodnia dzieli nas od premiery serii iPhone 15, a dzięki pragnieniu Unii Europejskiej uzyskania wspólnej ładowarki dla jej urządzeń elektronicznych, iPhone’a 15 Seria porzuci zastrzeżony port Lightning, który był używany od czasu premiery iPhone’a 5 w 2012 roku, i przejdzie na USB-C. UE oczekuje, że ta zmiana ograniczy ilość odpadów elektronicznych i będzie wygodniejsza dla konsumentów, którzy mogli używać USB-C w wielu produktach konsumenckich.
W przypadku Apple zmiana była wymuszona, ponieważ oferowanie iPhone’ów ze złączem USB-C w UE i trzymanie się portów Lightning w innych krajach było nieopłacalne. W wyniku tej zmiany Apple straci część przychodów uzyskanych od producentów akcesoriów, którzy płacili Apple za produkcję kabli z certyfikatem MFi (Made For iPhone). Jak zauważył Mark Gorman z Bloomberg w Today zatrudnienie wiadomościZmiana na USB-C wpływa na Apple także w inny sposób.

12 września Apple prawdopodobnie opowie o dobrych powodach, dla których iPhone powinien przejść na USB-C

Apple musiał wydać pieniądze na odnowienie portu ładowania w iPhonie. Z punktu widzenia firmy, ponieważ telefony z Androidem korzystają z USB-C do ładowania i przesyłania danych, technologiczny gigant obawia się, że w przypadku iPhone’ów i urządzeń z Androidem korzystających z tej samej ładowarki, użytkownikom iPhone’a będzie nieco łatwiej przejść na ekosystem Androida . Może to być przesadne myślenie, ale tak właśnie robi Apple.

Najważniejszą rzeczą, na którą powinni zwrócić uwagę konsumenci, jest oświetlenie gazowe Apple. Firma jest zdeterminowana wprowadzić pozytywną zmianę, której nie chciała, i początkowo Apple próbował walczyć z orzeczeniem UE, wskazując, że przejście na USB-C może spowodować wyrzucenie kabli Lightning na wysypiska śmieci. Greg Joswiak, dyrektor ds. marketingu Apple, powiedział w zeszłym roku, że pozwalanie rządom na decydowanie o projektowaniu produktów może być szkodliwe.

Ale jak podkreśla Gorman, ilekroć Apple zmienia projekt lub wprowadza nowy produkt, chce „pracować z pozycji siły”. W rezultacie Apple przekaże Ci jedynie gadżety dotyczące zmiany, zwracając uwagę na kompatybilność Twojego iPhone’a z innymi urządzeniami. i jak przejście na USB-C pomoże chronić środowisko przed odpadami elektronicznymi.

Jeśli zastanawiasz się, przed portem Lightning Apple używał nieporęcznego 30-pinowego kabla i portu w iPhonie i iPadzie. W końcu celem jest brak portów ładowania. Widzieliśmy już rzut oka na przyszłość magnetycznych ładowarek bezprzewodowych MagSafe firmy Apple.

READ  Gracz Elden Ring pokazuje doskonały sposób na radzenie sobie z najeźdźcami

Niektórzy użytkownicy iPhone’a mogą ostatecznie kupić nową ładowarkę lub specjalny kabel

To wcale nie koniec świata, choć dla części posiadaczy iPhone’a może to oznaczać wydanie pieniędzy na nową ładowarkę. Jak podkreśla Gorman, ci, którzy kupili iPhone’a 11 lub starszego, dostali w pudełku z telefonem moduł ładujący USB-2 (tak, VA, producenci telefonów dołączali do nowego telefonu darmową przejściówkę do ładowania).

Ponieważ te klocki nie są kompatybilne z USB-C, jeśli użytkownicy planują używać swojej starszej podstawki ładującej (iPhone 11 lub wcześniejszy) z nowym iPhonem USB-C, będą musieli użyć kabla konwertującego USB 2 na USB-C. Większość ludzi prawdopodobnie pójdzie dalej i kupi nowy transformator.

Apple ogłosiło, że tak się stanie iPhone’a 15 Linia 12 września. Do uroczystości dołączą także Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2. generacji. Gry i zabawy rozpoczynają się o godzinie 10:00 czasu PDT, czyli o godzinie 13:00 czasu wschodniego. Transmisję na żywo można oglądać Ze strony internetowej Apple (www.apple.com) lub Kanał Apple na YouTube (www.youtube.com/@jabłko).