25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Planeta karłowata w pobliżu Marsa może mieć wszystko, czego potrzeba do podtrzymania życia

Planeta karłowata w pobliżu Marsa może mieć wszystko, czego potrzeba do podtrzymania życia

Planeta karłowata zwana Ceres może dostarczyć zaskakującego wglądu w nasze poszukiwania obcego życia w Układzie Słonecznym. Mała planeta znajduje się w pobliżu Marsa, a nowe badania pokazują, że planeta karłowata zawiera dużą ilość materiałów organicznych występujących na planecie.

Ceres znajduje się w pasie asteroid leżącym pomiędzy Jowiszem a Marsem i choć planeta karłowata odgrywa kluczową rolę w różnych opowieściach science fiction, takich jak RozszerzeniePlaneta karłowata była również celem badań naukowych, ponieważ zawiera na planecie ogromną ilość materii organicznej.

Istnienie tych związków po raz pierwszy odkryto w 2017 roku dzięki sondzie Dawn. Jednak ostatnie badania sugerują, że związki organiczne na Ceres mogą być bardziej rozpowszechnione, niż oczekiwano, co sugeruje, że na Ceres mogą znajdować się oznaki życia pozaziemskiego.

Źródło obrazu: Dmitry/Adobe

Materiały organiczne znalezione na Ceres w połączeniu z dużą zawartością lodu wodnego na planecie karłowatej sugerują, że może ona zawierać pierwiastki niezbędne do rozwoju życia pozaziemskiego. Naukowcy dokonali tego odkrycia, łącząc dwa różne zestawy danych, co pozwoliło badaczom na mapowanie obszarów bogatych w potencjalną materię organiczną na Ceres, na której mogłoby podtrzymać życie.

Tego typu odkrycia w dalszym ciągu podkreślają ważną rolę, jaką związki i materiały organiczne odgrywają w naszych poszukiwaniach życia pozaziemskiego, zwłaszcza że łaziki NASA w dalszym ciągu znajdują dowody na istnienie podstawowych elementów życia na Marsie.

To bardzo ekscytujący dowód, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak długo szukaliśmy jakichkolwiek oznak życia w kosmosie. Być może przyszłe badania planet karłowatych, takich jak Ceres, oraz elementów składowych życia i materii organicznej na Marsie i innych planetach pomogą nam lepiej zrozumieć, w jaki sposób życie rozprzestrzenia się w naszym wszechświecie.

READ  Korzystając z teleskopu Hubble'a, naukowcy przypadkowo odkryli wyrzuconą czarną dziurę, która wymusza powstawanie gwiazd

the Nowe badanie Zaprezentowane po raz pierwszy w tym miesiącu na spotkaniu GSA Connects 2023 Amerykańskiego Towarzystwa Geologicznego przyszłe obserwacje Ceres mogą pomóc nam odkryć więcej na temat potencjału życia na planecie karłowatej.