22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pelosi zatrzymuje się na Hawajach i ujawnia swoje plany w Azji.  Ale nie wspomniał o Tajwanie

Pelosi zatrzymuje się na Hawajach i ujawnia swoje plany w Azji. Ale nie wspomniał o Tajwanie

Pelosi przewodniczy delegacji kongresowej na Indo-Pacyfik i planuje odwiedzić miejsca, w tym Singapur, Malezję, Koreę Południową i Japonię, zgodnie z oświadczeniem wydanym przez jej biuro w niedzielę.

Oświadczenie nie jest wymienione Tajwanpomimo spekulacji w ostatnich dniach, że Pelosi może planować wizytę w samorządowej demokracji liczącej 24 miliony ludzi.
Chiny Partia Komunistyczna, która twierdzi, że Tajwan jest częścią swojego terytorium – chociaż nigdy go nie kontrolowała – ostrzegła przed wizytą Pelosiego na wyspie, a prezydent USA Joe Biden niedawno pozwolił amerykańskim wojskom pomyśleć, że taka podróż „nie byłaby teraz dobrym pomysłem ”. Jednak amerykańscy prawodawcy po obu stronach politycznego podziału w Waszyngtonie wezwali ją do odejścia.

„Dzisiaj nasza delegacja Kongresu podróżuje do Indo-Pacyfiku, aby potwierdzić silne i niezachwiane zaangażowanie Ameryki na rzecz naszych sojuszników i przyjaciół w regionie” – powiedziała Pelosi w oświadczeniu wydanym przez jej biuro.

Powiedziała, że ​​w każdym kraju odbędą się spotkania na wysokim szczeblu „w celu wspierania naszych wspólnych interesów i wartości, w tym pokoju i bezpieczeństwa, wzrostu gospodarczego i handlu, pandemii COVID-19, kryzysu klimatycznego, praw człowieka i demokratycznych rządów”.

Pelosi powiedział, że delegacja otrzymała odprawę od dowództwa Indian Pacific po zatrzymaniu paliwa na Hawajach, gdzie odwiedzili Pearl Harbor Memorial i USS Arizona.

Podróżując wraz z Pelosi w ramach delegacji kongresowej, prezydent Gregory Meeks (przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów), prezydent Mark Takano (przewodniczący Komisji ds. Weteranów Izby Gospodarczej), kongresman Susan Delbiny, kongresman Raja Krishnamurthy i kongresman Andy Kim. .

„Pod silnym przywództwem prezydenta Bidena Ameryka jest głęboko zaangażowana w inteligentne i strategiczne zaangażowanie w regionie i rozumie, że wolność i dobrobyt Indo-Pacyfiku ma kluczowe znaczenie dla dobrobytu naszego narodu i całego świata” – powiedział Pelosi.