21 czerwca, 2024

Pararower Tiernan O’Donnell zdobył srebro w regatach Pucharu Świata w Polsce

25-letni samotny wioślarz PR2 z Lee Rowing Club, który ma protezę prawej nogi, jest groźnym konkurentem.

W zeszłym miesiącu zdobyła srebro w swoich pierwszych międzynarodowych regatach w Lucernie i nie poddawała się, goniąc liderkę. Zrobił to ponownie w Poznaniu, tym razem zmierząc się z mistrzem świata Carne de Koning. O’Donnell miał obojętny start, ale zachował uczciwość klasycznego Holendra i zajął wyraźne drugie miejsce. Drugi zawodnik Irlandii, Steven McGowan, zajął czwarte miejsce.

Klasa PR2 jest przeznaczona dla wioślarzy ze słabością lub brakiem funkcji nóg.

Plan dnia został przesunięty ze względu na niesprzyjającą pogodę i Irlandia zakwalifikowała się do jeszcze jednej łodzi, dwójki mężczyzn, aby dołączyć do pary kobiet w niedzielnym finale A.

Philip Doyle i Taire Lynch musieli w emocjonującym finiszu ustąpić miejsca Robbiemu Mansonowi i Jordanowi Barry’emu z Nowej Zelandii. W połowie wyścigu Kiwi przejęli kontrolę. Doyle i Lynch zyskali na nich przewagę i zbliżyli się do nich, gdy zbliżała się linia. Nowa Zelandia wygrała ostatnią akcję. Manson uwielbia to miejsce; Siedem lat temu w Poznaniu ustanowił najlepszy czas świata w jedynkach.

„Warunki były naprawdę trudne, popełniliśmy kilka błędów na pierwszych 500 km i musieliśmy ciężko pracować przez resztę trasy, aż w końcu Nowa Zelandia nas pokonała” – powiedział Doyle.

„Mam nadzieję, że jutro [in the A Final] Jeśli nie popełnimy tych samych błędów, ostatecznie możemy zająć lepszą pozycję. Sześć lub siedem tygodni temu doznałem kontuzji, złamałem żebro, więc próbuję zdobyć trochę doświadczenia wyścigowego przed Paryżem, aby zobaczyć, czy organizm wytrzyma pełne obciążenie. Przy takim wietrze naprawdę testujesz wszystko w górna część ciała. Czuć się dobrze.

Duet zmierzy się w finale A w niedzielę o 8:46 czasu irlandzkiego. Kobieca para Aifric Keogh i Fiona Murtagh wyszła na boisko o godzinie 8:06.

READ  Rozbito rosyjską siatkę szpiegowską, by osłabić pozycję Polski - Firstpost

Para juniorów, John Kearney i Jack Torney, w sobotę zajęła drugie miejsce w swoim ósmym finale B w klasyfikacji generalnej. W swoim rankingu zajęli trzecie miejsce,

Samotny wioślarz Conan Bassaya był piąty w swoim półfinale i wystartuje w niedzielnym finale B (7.20 czasu irlandzkiego).