25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pacjentka rzekomo wyłączyła respirator współlokatorki, ponieważ dźwięk jej przeszkadzał Niemcy

72-letnia kobieta Niemcy Została aresztowana po tym, jak rzekomo dwukrotnie wyłączyła respirator kolegi w szpitalu, ponieważ przeszkadzał jej dźwięk, jaki wydawał.

Kobieta została aresztowana pod zarzutem usiłowania zabójstwa z premedytacją po incydencie w południowo-zachodnim mieście Mannheim we wtorek wieczorem.

Policja i prokuratorzy powiedzieli, że podejrzany wyłączył respirator kobiety, a następnie, pomimo tego, że personel powiedział jej, że urządzenie jest niezbędne dla pacjenta, wyłączył go ponownie później wieczorem.

abonent komunikat prasowy Opublikowane przez prokuraturę w Mannheim Policja w Mannheim twierdzi, że kobieta przed godziną 20.00 wyłączyła respirator po tym, jak „zaniepokoił ją hałas dochodzący z aparatu tlenowego”.

„Chociaż personel szpitala poinformował podejrzaną, że podawanie tlenu jest niezbędną procedurą, podobno ponownie wyłączyła aparat około 21:00” – czytamy w oświadczeniu.

Władze poinformowały, że 79-letnia pacjentka wymagała resuscytacji i chociaż jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo, nadal wymagała intensywnej opieki.

Podejrzany stanął przed sądem w środę i trafił do aresztu. Trwają dochodzenia.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu

READ  Rozłam handlowy między Wielką Brytanią a Kanadą: co to oznacza dla sera, wołowiny i samochodów