27 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

P3 zajmuje czwarte miejsce w południowej Polsce

P3 zajmuje czwarte miejsce w południowej Polsce

P3 Logistic Parks z siedzibą w Pradze nabyło ponad 22 hektary gruntu w Dębieńsku na Śląsku, około 35 km na południowy zachód od Katowic, w celu budowy magazynu o powierzchni prawie 110 000 metrów kwadratowych.

To już czwarta działka zakupiona przez spółkę w portfelu P3 Polska Południowa W ostatnich miesiącach. Znajduje się 25 km od węzła Sośnica na autostradzie A1, która jest połączona z dwiema transeuropejskimi autostradami A1 i A4 oraz drogą krajową nr. 44.

Zakupione w ubiegłym roku działki w gminach Czerwionka-Leczczyny i Kąty Wrocławskie na południu Polski oraz działki miejskie w Katowicach i Wrocławiu znacząco powiększają i uzupełniają portfolio parków logistycznych P3 w kluczowych lokalizacjach w Polsce. Zapewnią naszym klientom ponad 300 000 metrów kwadratowych nowej powierzchni magazynowej na Dolnym i Górnym Śląsku. Warstwy te pozwolą nam również zaoferować naszym klientom chcącym działać w tej części Polski najwyższej jakości obiekty, które można w pełni dostosować do ich potrzeb.
Bartłomiej Hofman, Dyrektor Zarządzający P3 Logistic Parks w Polsce

Na nowo nabytej działce P3 planuje budowę dużych magazynów skrzynkowych, obejmujących prawie 110 000 metrów kwadratowych powierzchni z certyfikatem BREEAM 'Excellent’. Rozpoczęcie budowy obiektu zaplanowano na I kwartał 2023 roku.

W transakcji P3 doradzała kancelaria prawno-podatkowa BSWW.

READ  [WATCH] Rozpoczyna się ostatnia faza indyjskich wysiłków na rzecz wydalenia z Ukrainy; VK Singh poinformował 3000 indyjskich studentów, którzy zostali wydaleni z Polski