19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Oppo ogłasza szybkie ładowanie 150 W, już wkrótce dla OnePlus

Oppo ogłasza szybkie ładowanie 150 W, już wkrótce dla OnePlus

Firma Oppo ogłosiła dziś nowy standard szybkiego ładowania SuperVOOC o mocy 150 W, który, jak twierdzi, będzie w stanie naładować akumulator o pojemności 4500 mAh od 1% do 50% w ciągu zaledwie pięciu minut, a do 100% w zaledwie 15 minut. Nienazwany smartfon z submarki OnePlus w drugim kwartale tego roku. OnePlus zaprezentował także aktualizację do globalnej premiery OnePlus 10 Pro, który pojawił się w Chinach na początku tego roku.

OnePlus nie podał żadnych innych szczegółów na temat pierwszego telefonu z tą technologią, na przykład tego, czy będzie to telefon flagowy, czy część linii średniej klasy firmy Nord, ale powiedział, że technologia zostanie zaprezentowana na swoim stoisku w tym tygodniu Mobilny Światowy Kongres w Barcelonie.

Realme jest Również Technologia reklamowa o mocy 150W UltraDart. Moment ten raczej nie będzie zbiegiem okoliczności, biorąc pod uwagę, że Realme jest własnością BBK Electronics, która jest spółką-matką Oppo (i OnePlus). Realme wysuwa podobne twierdzenia dotyczące prędkości ładowania, z tym że faktycznie ogłosiło nazwę pierwszego urządzenia, które korzysta z tej technologii: GT Neo 3.

Szybkie ładowanie 150 W to w przybliżeniu dwukrotność mocy zapewnianej przez szybkie ładowanie 80 W jeden plus A OPPO Był używany w najnowszym flagowym oprogramowaniu. Oppo ogłosiło Standard szybkiego ładowania 125W SuperVOOC w 2020 r., ale nie pojawił się jeszcze na szeroko rozpowszechnionym urządzeniu. Tymczasem Xiaomi ostatnia 11T Pro Jest zasilany szybkim ładowaniem 120 W, które według Xiaomi może w pełni naładować baterię 5000 mAh w 17 minut.

SuperVOOC od dawna jest znakiem towarowym Oppo dla technologii szybkiego ładowania, podczas gdy OnePlus korzysta z technologii Warp Charge. Ale po połączeniu obu firm, dokonanym przez OnePlus Skutecznie stała się submarką OppoPorzucił markę Warp swoich szybkich ładowarek na rzecz SuperVOOC.

Przewidując obawy dotyczące wpływu ładowania tak dużej mocy na baterię urządzenia, OnePlus twierdzi, że bateria powinna utrzymywać do 80 procent swojej pojemności znamionowej po 1600 cyklach ładowania z użyciem technologii SuperVOOC 150 W dzięki technologii „Battery Health Engine” (BHE). Jest również kompatybilny z innymi protokołami szybkiego ładowania, takimi jak programowalny zasilacz (PPS), zasilacz (PD) i szybkie ładowanie (QC), aby umożliwić SuperVOOC szybkie ładowanie urządzeń innych niż OnePlus, chociaż nie z gwarantowaną prędkością ładowania 150 W.

READ  Dlaczego wszyscy noszą ubrania z logo NASA?

Co ciekawe, Oppo konkretnie twierdzi, że jego prędkość ładowania zaczyna się od 1 procenta, zamiast całkowicie rozładowanego akumulatora od 0 procent. Jest tak prawdopodobnie dlatego, że nie chce uwzględniać czasu potrzebnego na przejście od 0 do 1.

Oprócz technologii ładowania 150W, która niedługo powinna trafić do urządzeń OnePlus i Realme, Oppo pokazuje również dowód koncepcji rozwiązania szybkiego ładowania 240W. Technologia ładowania 240 W SuperVOOC jest w stanie naładować baterię 4500 mAh do 100% w zaledwie dziewięć minut, mówi firma, chociaż nie ogłosiła żadnych natychmiastowych planów komercjalizacji tej technologii.

Te ogłoszenia pojawiają się, gdy OnePlus przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swoich najnowszych flagowych urządzeń, i OnePlus 10 ProNa arenie międzynarodowej, po wydaniu w Chinach na początku tego roku. OnePlus mówi teraz, że ma nadzieję, że do końca marca uruchomi telefon na całym świecie. Dokładna data globalnej premiery nie została ogłoszona.

OnePlus 10 Pro, który zostanie wprowadzony na rynek międzynarodowy do końca marca.
Zdjęcie: OnePlus

W rozmowie z krawędźDyrektor generalny OnePlus, Pete Lau, wyjaśnia, że ​​powodem, dla którego OnePlus zdecydował się nadać priorytet wypuszczeniu OnePlus 10 Pro tylko w Chinach, jest próba lepszego konkurowania na zatłoczonym rynku smartfonów w tym kraju. Dodał jednak, że łatwiej jest szybciej uruchamiać telefony w kraju, ponieważ jest mniej procesów zatwierdzania, których program musi posuwać się naprzód z partnerami, takimi jak operatorzy sieci.

Wreszcie, OnePlus twierdzi, że jego zainteresowanie produkcją niedrogich telefonów pozostaje niezmienne i że planuje wprowadzić na rynek w tym roku swój „najdroższy smartfon 5G w Indiach i Europie”.

Aktualizacja 28 lutego, godz. 10:28 ET: Zaktualizowano, aby wspomnieć o demonstracji szybkiego ładowania 240 W firmy Oppo.