21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Oglądaj wybuch nowej supernowej 26 maja dzięki bezpłatnej transmisji na żywo

Oglądaj wybuch nowej supernowej 26 maja dzięki bezpłatnej transmisji na żywo

Aktualizacja o godzinie 9:00 czasu EST (13:00 GMT) 26 maja: Transmisja na żywo Supernova 2023ixf została przełożona na 18:30 EST (22:30 GMT) w piątek 26 maja z powodu złej pogody.


Nowo odkrytą supernową można obserwować ewolucję w czasie rzeczywistym online i za darmo.

Ta konkretna galaktyka i supernowa mogą być trudne do zauważenia na nocnym niebie bez odpowiednich warunków lub teleskopu. Na szczęście projekt Virtual Telescope będzie transmitował kosmiczną eksplozję na swojej stronie internetowej I Kanał Youtube Rozwija się za pomocą własnych teleskopów automatycznych z napędem w Rzymie we Włoszech. Wydarzenie rozpocznie się online o godzinie 18:30 EST (22:30 GMT) w piątek, 26 maja. Należy pamiętać, że to wydarzenie jest zależne od pogody i może zostać przełożone lub odwołane z powodu niesprzyjających warunków.

Stephen Bellavia, astrofotograf z Long Island w stanie Nowy Jork, stworzył tę złożoną animację galaktyki Wiatraczek, używając zdjęcia wykonanego 21 kwietnia i porównując je z innym zdjęciem wykonanym 21 maja, które wyraźnie pokazuje wygląd supernowej. (Źródło zdjęcia: Stephen Bellavia)