15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nowojorczycy wydają z góry średnio 10 454 dolarów na wynajem mieszkania

Nowojorczycy wydają z góry średnio 10 454 dolarów na wynajem mieszkania

Nieruchomość

Przeprowadzka zawsze wiąże się z dużym bólem, ale nowe dane pokazują, że dla nowojorczyków jest ona również droższa, niż wielu może sobie pozwolić.

Co więcej, średni koszt wynajmu nowego mieszkania w Nowym Jorku stał się tak wysoki, że wielu najemców jest zmuszonych pozostać w tych lokalach, Najnowszy raport StreetEasy został znaleziony.

Według ustaleń Listing Gateway przeciętny najemca w Nowym Jorku musi obecnie zapłacić aż 10 454 dolarów kosztów początkowych, zanim będzie mógł się przeprowadzić – to najwyższy koszt początkowy odnotowany przez tę usługę od rozpoczęcia śledzenia jej w 2010 roku.

Stanowi to wzrost o 7,1% w porównaniu ze średnim kosztem początkowym w 2022 r. wynoszącym 9763 dolarów i o 28,7% w porównaniu ze średnią przed pandemią wynoszącą 8125 dolarów w 2019 r. Liczby te spadły w 2020 r., kiedy wielu nowojorczyków opuściło miasto i stworzyło mnóstwo nowych jednostki do wynajęcia. , dzięki czemu ceny są tańsze. Jednak począwszy od 2021 r. właściciele znacznie podnieśli ceny i od tego czasu koszty początkowe przybrały charakter pionowy.

Wzrost tych kosztów – które zazwyczaj obejmują czynsz za pierwszy miesiąc, kaucję i opłaty maklerskie – spowodował „efekt blokady”, w wyniku którego najemców nie stać na wyprowadzkę.

Od czasu pandemii koszty przeprowadzki do nowego mieszkania dramatycznie wzrosły. Getty Images/iStockPhoto
Streeteasy raport kosztów początkowych
Opłaty brokerskie stanowią zazwyczaj największą część kosztów początkowych. Getty Images/iStockPhoto

Firma ustaliła, że ​​opłaty brokerskie stanowią większość kosztów początkowych, a mieszkańcy miast, którzy płacą je jako warunek umowy najmu, są średnio prawie dwukrotnie bardziej skłonni do poniesienia kosztów początkowych, czyli o 42,9%, w porównaniu z mieszkańcami, którzy tego nie robią. .

READ  Wyłącznie: jednostka Cloud firmy Amazon bada nowe chipy AI firmy AMD

Jest to szczególnie brutalne w przypadku nowojorczyków o niskich dochodach, zauważa StreetEasy. Jak podaje StreetEasy, osoby zarabiające średni dochód gospodarstwa domowego w Bronksie mogą sobie pozwolić na mniej niż 1% czynszów poza miastem. Ogólnie rzecz biorąc, ten średni koszt jest nadal ponad pięciokrotnie wyższy niż średnie saldo gotówkowe amerykańskich najemców wynoszące 2000 dolarów na rachunkach czekowych, oszczędnościowych lub rynku pieniężnym.

Lokalnie najemcy w Bronksie, których średni dochód wynosi 45 517 dolarów, muszą wydać 15,4% tego rocznego dochodu na te początkowe wydatki, co stanowi największe obciążenie w mieście. Natomiast na Manhattanie, gdzie średni dochód wynoszący około 96 000 dolarów jest najwyższy w granicach miasta, najemcy muszą płacić około 13% rocznych zarobków, aby zapewnić sobie nowy najem.

W raporcie stwierdzono, że sytuacja „nie jest korzystna dla całego rynku wynajmu” i wymaga wprowadzenia dalszych polityk, które uczynią rynek bardziej przejrzystym i pozwolą zarządzać „obowiązkami finansowymi” najemców wobec właścicieli.

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2024/02/13/real-estate/new-yorkers-spend-an-average-10454-upfront-to-rent-a-unit/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site 20% przycisków

Skopiuj adres URL udostępniania