23 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Northrop Grumman dostarcza przełomowy zintegrowany system dowodzenia bojowego dla polskiego programu obrony powietrznej WISŁA

HUNTSVILLE, Alabama, 15 maja 2023 r. (GLOBE NEWSWIRE) — Northrop Grumman Corporation (NYSE: NOC ) dostarczyła kluczowe komponenty Zintegrowanego Systemu Dowodzenia Bojowego (IPCS) dla polskiego programu obrony powietrznej średniego zasięgu WISŁA. Dzięki tej dostawie IBCS zbliża się do pełnego uzbrojenia w ramach zaawansowanego polskiego programu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.

Najnowsza dostawa przekaźnika zintegrowanej sieci kierowania ogniem IBCS (IFCN) wspiera harmonogram realizacji projektu WISŁA, pierwszej zagranicznej sprzedaży wojskowej IBCS. Osiągnięcie tego kamienia milowego zapewni kluczowej zdolności kluczowemu sojusznikowi USA i osiągnie cele NATO w zakresie interoperacyjności.

„Northrop Grumman zmienia sposób podejmowania decyzji w Stanach Zjednoczonych i ich sojusznikach, integrując czujniki i broń do obrony powietrznej i przeciwrakietowej” — powiedziała Rebecca Dorzon, wiceprezes i dyrektor generalny ds. systemów bojowych i gotowości do misji w firmie Northrop Grumman. „IPCS daje polskiej obronie powietrznej możliwość podejmowania szybszych, bardziej świadomych decyzji w celu zapobiegania zagrożeniom, przerywania ich i zwalczania we wszystkich dziedzinach”.

Równolegle z dostawami przekaźników IFCN, Northrop Grumman prowadzi serię scenariuszy integracyjnych i testowych z centrami operacji zaangażowania (EOC) i przekaźnikami dostarczonymi wcześniej w lipcu 2022 r. Te testy i związane z nimi szkolenia to ważny krok w kierunku pełnego dostarczenia do Polski pierwszych systemów i osiągnięcia podstawowej zdolności operacyjnej do 2023 roku.

IPCS umożliwia stworzenie modułowej, otwartej i skalowalnej architektury umożliwiającej integrację zasobów dostępnych na polu bitwy, niezależnie od zasobów, usług lub domen, we wspólną sieć kierowania ogniem. Jego architektura umożliwia wydajną i niedrogą integrację obecnych i przyszłych systemów oraz poszerza pole walki poprzez oddzielenie sensorów i efektorów. Umożliwiając tak wysoki poziom integracji sieci, wojownik otrzymuje bezprecedensowy czas na podejmowanie trafnych decyzji. Poprzez szereg udanych testów rozwojowych i operacyjnych oraz demonstracji, IBCS zademonstrował zdolność do łączenia i łączenia danych z czujników wielousługowych z bronią wielozadaniową, demonstrując możliwości Joint All-Domain Command and Control (JADC2).

READ  Prezentacja polskich olimpijczyków z Tokio

Northrop Grumman to wiodąca globalna firma zajmująca się technologiami lotniczymi i obronnymi. Nasze pionierskie rozwiązania zapewniają naszym klientom możliwości, których potrzebują, aby łączyć się i chronić świat oraz przesuwać granice ludzkiej eksploracji wszechświata. Kierując się wspólną misją rozwiązywania najtrudniejszych problemów naszych klientów, nasi 95 000 pracowników każdego dnia określa to, co możliwe.

Polscy i amerykańscy członkowie służby kontrolują sztafetę WISŁA w Redstone Arsenal, Huntsville, Alabama. (Źródło zdjęcia: US Army)

Zdjęcie towarzyszące temu ogłoszeniu jest dostępne pod adresem https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/475d7459-1c5b-4fb5-9ec7-f9b57d77d6dd

Zastrzeżenie: Powyższa informacja prasowa jest przekazywana w ramach umowy z GlobeNewswire. Business Development nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności redakcyjnej.