25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Niezbędna stacja dokująca do tabletu Pixel to głośnik Nest

Niezbędna stacja dokująca do tabletu Pixel to głośnik Nest

Nie jestem zaskoczony; Jestem po prostu rozczarowany.

Zgodnie z oczekiwaniami, Google zaprezentował wczoraj Pixel Tablet na konferencji programistów Google I/O. Jest to 11-calowy tablet z Androidem ze „stacją dokującą z głośnikiem”, a gdy znajduje się w stacji dokującej, wygląda i działa jak Nest Hub Max, na inteligentnym wyświetlaczu Google. Google powtarzał, że tablet Pixel jest „jak” inteligentny wyświetlacz, jednocześnie twierdząc, że tak nie jest.

Chodzi o to, że gdy tablet jest trzymany w trybie Hub, zdecydowanie wygląda jak inteligentny wyświetlacz. Tablet działa jak cyfrowa ramka na zdjęcia. Możesz rozmawiać z Asystentem Google. Możesz go używać jako inteligentnego kontrolera domu. Możesz do niego Chromecastować audio i wideo. To wszystko, co robi Nest Hub. Stacja dokująca, która jest dołączona do tabletu, stwierdza, że ​​​​tablet jest przeznaczony do życia na zewnątrz, a nie do szuflady lub gdziekolwiek ludzie trzymają tablety, gdy ich nie używają.

Główny panel na tablecie Pixel.

Istnieje wiele powodów, dla których tablet z Androidem jest lepszym inteligentnym pilotem do domu niż wyrzucone Nest Hubs. To znaczy, słowa „nieostrożny” i „nieostrożny” to wielkie słowa. Pixel Tablet to prosta praca w toku, z nowym interfejsem, mocniejszym sprzętem i znacznie większym ekosystemem aplikacji. Ma potencjał, by być świetnym inteligentnym wyświetlaczem i inteligentną konsolą domową – ale jest jedno poważne pominięcie w realizacji tego potencjału.

Nie mogę zrozumieć, dlaczego stacja dokująca nie jest głośnikiem Nest.

Na starcie – słowa, do których jeszcze powrócę – to po prostu stacja dokująca. Tablet Pixel jest dostarczany i ma głośniki, z których może korzystać tablet po zadokowaniu. I włącza tryb Hub, o którym mówiłem. Po wyjęciu tabletu ze stacji dokującej jest to tablet. Ale chodnik to po prostu bałagan. Nie możesz wysyłać do niego dźwięku, nie możesz zadawać pytań, a nawet nie możesz go używać do ładowania innych urządzeń. Zajmuje tylko miejsce.

READ  Aktualizacja iOS 16.3 w przyszłym tygodniu naprawi kilka typowych błędów iPhone'a

Przed konferencją Google I/O miałem w głowie całą tę teorię On był Zostań mówcą Nest. Alternatywa nie miała sensu. Jest co najmniej tak duży jak głośnik Nest. Ma w sobie głośniki. Jest zawsze podłączony do źródła zasilania i zaprojektowany do przebywania na otwartej przestrzeni. Sam kosztuje 129,99 USD, czyli więcej niż Nest Audio lub Nest Hub.

Jeśli jest to głośnik Nest, nadal będzie przydatny, gdy ktoś będzie chodził z tabletem. Gdyby miał kontroler Matter i router brzegowy Thread, jak ma to miejsce w wielu Nest Hubach, mógłby działać w połączeniu z tabletem Pixel, aby być kompleksowym rozwiązaniem inteligentnego domu, nawet gdy tablet znajduje się gdzie indziej. Zamiast tego nadal potrzebujesz osobnego urządzenia (lub dwóch) do sterowania inteligentnym domem, oprócz tabletu o wartości 500 USD i nieporęcznej stacji dokującej. Ja jestem Nie on jeden zauważył zmarnowany potencjał Tutaj.

Bardzo logiczne jest używanie tabletu z Androidem jako rodzinnej inteligentnej konsoli domowej, ale bardzo nielogiczne jest, że inteligentna konsola domowa jest niedostępna, ponieważ ktoś usunął ekran i gra Rzemiosło Maine W następnym pokoju. Głośnik Nest w stacji dokującej naprawi problem „gdzie poszedł tablet”, a Pixel Tablet rozwiązuje największy problem z inteligentnymi wyświetlaczami Nest Hub, polegający na tym, że są to zasadniczo inteligentne głośniki z wszczepionym niewygodnym interfejsem ekranu dotykowego, działa na dwóch urządzeniach. Trudno nadążyć.

To jest tylko chodnik. Nie ma mikrofonu ani przełącznika prywatności.

Myślę, że dock miał zrobić więcej. I albo nastąpiła zmiana kierunku, albo jakiś sprzęt jest tam, ale bezczynny, ponieważ Google nie zrobił tego na czas dla operacji we/wy. Rozważ następujące kwestie.

Na początku 2022 r. — zanim Pixel Tablet został ogłoszony na I/O w zeszłym roku — tak było Plotka głosi, że Google pracowało nad Nest Hub z odłączanym ekranem. Pod koniec zeszłego roku, Google Wygląda na to, że przyspiesza rozwój Fuchsia OS Przed wprowadzeniem nowego głośnika Nest w 2023 roku. Ostatnie dwa lata spędził na przenoszeniu istniejących głośników z Nest Hub do Fuchsia. System operacyjny otrzymał Nest Hub drugiej generacji zeszły tydzień. Wszystko bez wyraźnego wyniku; Wszystkie nadal działają na tym samym zdezelowanym interfejsie co poprzednio i nie ogłoszono żadnych nowych produktów Nest. To duży wysiłek, żeby pójść na marne.

READ  Apple Silicon to niewygodna prawda

Przez chwilę byłem częściowo przekonany, że stacja dokująca jest nie tylko głośnikiem Nest, ale także że interfejs płyty głównej Pixel Tablet faktycznie działa na samej stacji dokującej i tylko dodany w systemie Android, gdy tablet jest zadokowany. A to dlatego, że ten interfejs panelu głównego nie wygląda jak interfejs Nest Hub, Google miał zaktualizować interfejsy Nest Hub po uruchomieniu Pixel Tablet. To po prostu pokazuje, że nie powinieneś wierzyć, że coś jest prawdą tylko dlatego, że chcesz, żeby to była prawda, lub dlatego, że masz dość Nest Hub Max i nie chcesz wydawać 500 $.

Jeśli to brzmi, jakbym chwytał się brzytwy, to przede wszystkim: może! Baza ładująca nie ma mikrofonu ani przełącznika prywatności, więc prawie na pewno nie jest to głośnik Nest. Ale po drugie, sprawdź, co Anish Kattukaran, menedżer produktu w Google Home, powiedział mojej koleżance, Jennifer Pattison Toohey: „Na starcie nowy tablet Pixel nie będzie kontrolerem Matter ani routerem granicznym Thread”.

„na starcie” to dziwny sposób na określenie tego, jeśli masz na myśli „nigdy”. Nie ma więc nadziei, że przynajmniej możliwości kontrolne inteligentnego domu mogą nadal znajdować się w stacji dokującej.

aktualizować: — powiedziała rzeczniczka Google, Mia Nicholson krawędź przez e-mail Ani tablet, ani stacja dokująca nie mają radia Thread. No cóż.

To po prostu pokazuje, że nie powinieneś wierzyć, że coś jest prawdą tylko dlatego, że chcesz, żeby to była prawda

Oczywiście Google to zrobił Część zespołu deweloperskiego Fuchsia została zwolniona w styczniu – krzyczeć do 9to5Google Przy okazji, aby być na bieżąco z nowościami Fuchsia — i wtedy W marcu ponownie utworzył drużynę asystentów, więc plany mogły ulec zmianie. A może wypróbowali głośnik Nest i doszli do wniosku, że jest to zbyt mylące, albo nie mogli sprawić, by systemy operacyjne działały dobrze. Albo nie mogli dostać zorganizowany dobrze grać. Być może nadal nad tym pracują! Może będą mieli inną stację dokującą, która później będzie wyposażona w głośnik Nest.

READ  Microsoft planuje zabezpieczyć Windows DNS jak nigdy dotąd. Oto jak.

A może Nest Hub to ewolucyjny ślepy zaułek, a podstawa głośnika to po prostu duża, droga podstawka ładująca do tabletu z Androidem. Ten tablet z Androidem będzie świetną inteligentną konsolą domową po zadokowaniu, głównie dzięki nowej aplikacji Google Home i temu, że został zaprojektowany do siedzenia na otwartej przestrzeni. Ale inteligentny dom potrzebuje świetnego pilota. Pixel Tablet ma wszystkie odpowiednie komponenty. Szkoda, że ​​chodnik to tylko chodnik.

Zdjęcie: Dan Seifert/The Verge

Zaktualizowano 11 maja 2023 o 17:48 EST: Dodano nowe informacje od Google potwierdzające, że Pixel Tablet nie ma ładowania radia Thread lub głośnika, a także cenę stacji dokującej sprzedawanej osobno.