30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wall Street waha się, aby zamknąć się w górę, gdy zbliża się podwyżka stóp Fed

Nasdaq skacze, gdy spadające stopy kapitalizacji zwiększają wzrost akcji; Wysokość Twittera

  • Twitter skacze na wiadomości Musk, aby wznowić przejęcie za 54,20 USD za akcję
  • Rivian ponownie potwierdza, pokazując dostawy w roku podatkowym; wychowywać rówieśników
  • Oferty pracy w USA odnotowują największy 2,5-letni spadek w sierpniu
  • Indeksy rosną: Dow 2,42%, Standard & Poor’s 2,63%, Nasdaq 2,92%

(Reuters) – We wtorek Nasdaq poprowadził Wall Street wyżej, stymulowany wzrostem dużych spółek i akcji technologicznych, gdy rentowności amerykańskich obligacji skarbowych spadły, podczas gdy Twitter Inc. firma medialna. .

Jeśli osiągnięte zostaną zyski, Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Indeks jest ustawiony na najlepszy jednodniowy wynik od 27 lipca.

Dane pokazały, że możliwości zatrudnienia w USA, będące miarą popytu na pracę, spadły w sierpniu o ponad 2 i pół roku. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Wraz z podniesieniem się akcji technologicznych i powiązanych z technologią wrażliwych na stopy procentowe, rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych spadła drugi dzień po danych o zatrudnieniu i zaskakującym posunięciu Banku Rezerw Australii w celu spowolnienia tempa podwyżek stóp procentowych.

„Wstrząsy pojawiły się mniej niż oczekiwano i wskazują na słaby rynek pracy” – powiedział Thomas Hayes, prezes i dyrektor zarządzający Great Hill Capital z siedzibą w Nowym Jorku.

„Jeśli piątkowy raport NFP potwierdzi się, może dać Fedowi osłonę, która spowolni jego zacieśnianie.”

Jednak gubernator Philip Jefferson powiedział, że inflacja jest najpoważniejszym problemem Fed i „może zająć trochę czasu”, aby rozwiązać ten problem, a prezes Fed w San Francisco Mary Daly powiedziała, że ​​bank centralny musi dalej podnosić stopy procentowe. Czytaj więcej Czytaj więcej

Lider rynku Megacap, taki jak Apple Inc (AAPL.O)Korporacja Microsoft (MSFT.O)Alfabet Korporacja (GOOGL.O) I Nvidia Inc (NVDA.O) Prowadząc między 2% a 5%, podczas gdy Philadelphia SE Semiconductor Index wzrósł (.sox) Podskoczył o 4,1%.

READ  Elon Musk zabezpieczył dodatkowe fundusze na zakup Twittera, zgodnie z zeznaniami | Świergot

Miliarder Elon Musk proponuje pierwotną ofertę 54,20 USD za akcję, aby zarobić na Twitter Inc. (TWTR.N) Sektor prywatny, jak podały dwa źródła zaznajomione z tą sprawą, wysłał akcje spółki mediów społecznościowych w górę o 12,7%. Czytaj więcej

Tesla Corporation (TSLA.O)Firma samochodów elektrycznych Muska odnotowała pewne wcześniejsze wzrosty, ale nadal notowała 1,5% więcej. Czytaj więcej

O 12:52 czasu wschodniego indeks Dow Jones Industrial Average (.DJI) Indeks Standard & Poor’s 500 wzrósł o 713,98 punktu, czyli 2,42%, do 30 204,87 punktu (.SPX) Indeks wzrósł o 96,88 punktu, czyli 2,63%, do 3775,31 punktu, a Nasdaq Composite Index (dziewiętnasty) Wzrost o 315,72 punktów, czyli 2,92%, do poziomu 11 131,15.

Banki takie jak Citigroup (CN)Akcje Morgan Stanley i Goldman Sachs wzrosły o około 5%, podnosząc indeks bankowy (.SPXBK) o 4%.

Wskazuje na szeroki charakter zysków, tylko dziewięć akcji na S&P 500 (.SPX) Indeks notuje się na minusie.

Odbicie akcji na pierwszej sesji giełdowej czwartego kwartału w poniedziałek po S&P 500 (.SPX) Najniższe od prawie dwóch lat zamknięcie w piątek ograniczyło jego najgorszy miesięczny wynik od marca 2020 r.

Rivian Automotive Company (Równo) Podskoczył o 12,1% po tym, jak producent samochodów elektrycznych poinformował, że wyprodukował 7 363 sztuki w trzecim kwartale, o 67% więcej niż w poprzednim kwartale i utrzymał całoroczny cel 25 000 sztuk. Czytaj więcej

Emisje Advance przewyższyły liczebnie przegranych o 9,87 do 1 na giełdzie nowojorskiej i 4,81 do 1 na Nasdaq.

S&P odnotował nowe 52-tygodniowe maksimum i nowe minimum, podczas gdy Nasdaq zanotował 41 nowych maksimum i 45 nowych minimum.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe sprawozdania Medhy Singha, Ankiki Biswas i Bansari Mayor Kamdar w Bengaluru; Montaż przez Anila de Silvy, Aarona Kuyera i Sriraja Kalovila

READ  Salmonella: Barry Callebaut, największa na świecie fabryka czekolady, zostaje zamknięta z powodu wybuchu epidemii

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.