30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

NASA przesuwa datę kolejnej próby uruchomienia Artemidy

NASA przesuwa datę kolejnej próby uruchomienia Artemidy

Zapisz się na biuletyn CNN Wonder Theory. Eksploruj wszechświat dzięki wiadomościom o niesamowitych odkryciach, postępach naukowych i nie tylko.CNN

Urzędnicy w NASA opóźnia kolejną próbę wystrzelenia swojej ogromnej rakiety księżycowej Artemis I o cztery dni do 27 września w kosmosie Agencja ogłosiła w poniedziałek.

Był byłym zespołem misyjnym Artemis Wycelowany 23 września. Według NASA 2 października jest możliwą datą utworzenia kopii zapasowej „w trakcie przeglądu”.

przestrzeń kosmiczna Agencja wciąż pracuje nad problemem z pociskiem, zwanym Space Launch System lub SLS, który: Podczas zapłonu powstał wyciek Użycie ultrazimnego ciekłego wodoru podczas ostatniej próby startu w Kennedy Space Center na Florydzie w sobotę 3 września. Według NASA w weekend w rejonie wycieku wodoru miały miejsce prace naprawcze.

przestrzeń kosmiczna NASA pracowała nad testowaniem systemu zasilania ciekłym wodorem 17 września, ale data tego testu kriogenicznego została przesunięta na 21 września, donosi NASA na blogu Artemis.

Zaktualizowane daty odzwierciedlają staranne rozważenie wielu zagadnień logistycznych, w tym wartość dodaną polegającą na tym, że masz więcej czasu na przygotowanie się do testu demonstracyjnego w zakresie chłodzenia, a tym samym więcej czasu na przygotowanie się do uruchomienia. Daty pozwalają również menedżerom upewnić się, że zespoły mają wystarczająco dużo odpoczynku i uzupełniają zapasy chłodzonego paliwa” – udostępniła NASA w poście na blogu.

Agencja poinformowała, że ​​test, który odbędzie się 21 września, obejmie test z odpowietrzaniem silnika. Zespół misji usunął pierwszą próbę wystrzelenia Artemis I 29 sierpnia z powodu problemu, który napotkał podczas odpowietrzania silnika, co spowodowało schłodzenie silników startowych, co zdaniem urzędników było spowodowane wadliwym czujnikiem.

Okno startowe 27 września trwa 70 minut — mniej niż 120-minutowe okno dostępne 23 września.

Urzędnicy w NASA poinformowała, że ​​agencja kosmiczna nadal dostarcza informacje do wschodniego zasięgu, który musi udzielić zwolnienia, aby rakieta mogła pozostać na wyrzutni.

Przeczytaj więcej: Wielkie liczby, dzięki którym Artemis I jest kolosalnym osiągnięciem

NASA nadal honoruje proces przeglądu wschodniego zasięgu wniosku agencji o rozszerzenie istniejących wymagań testowych dla systemu zakończenia lotów i dostarcza dodatkowych informacji i danych w razie potrzeby. Równolegle agencja kontynuuje przygotowania do pilotażowych testów czynnika chłodniczego i potencjalnych możliwości wprowadzenia na rynek, jeśli wniosek zostanie zatwierdzony” – czytamy na blogu.

READ  Naukowcy twierdzą, że ponowne zamrożenie biegunów Ziemi jest zarówno możliwe, jak i niezwykle tanie