22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Najlepsze gry wideo Ars Technica w 2022 roku

Najlepsze gry wideo Ars Technica w 2022 roku

Kolegium Orisa Lawsona

Zanim przejdziemy do listy, nie przegap tego Tegoroczna loteria charytatywna Ars Technica. Możesz wygrać część prawie 2000 $ w nagrodach, w tym kolekcjonerskie gry z limitowanej edycji, a wszystko to jednocześnie pomagając w słusznej sprawie. Zgłoszenia należy przesyłać do 3 stycznia 2023 r., zakup nie jest konieczny. Z góry dziękujemy za wpis!

Rok 2022 był trochę dziwny dla gier wideo. Na początek jest całkiem możliwe, że najbardziej wyczekiwana gra roku ukazała się w marcu, na długo przed zwykłym okresem świątecznym dla premier. Ale ten świąteczny pośpiech został w tym roku stłumiony dzięki opóźnieniom ze strony znanych franczyz Diablo Dla mnie pole gwiazd Dla mnie Legenda Zeldy.

To skłoniło niektórych komentatorów do nazwania roku 2022 „wolnym rokiem” dla branży gier, która wciąż wychodzi z chaosu związanego z rozwojem COVID. I to jest prawda; Mieliśmy pewne wspólne trudności z dotarciem do naszego zwykłego zestawienia 20 gier na tegoroczną listę najlepszych gier, co jest możliwym znakiem, że jest mniej „oczywistych” typów niż zwykle.

Patrząc na wybory dokonane w składzie na 2022 rok, trudno odnieść wrażenie, że branża kolektywu nas w jakikolwiek sposób rozczarowała. Względny brak wysokobudżetowych filmów dał szansę zabłysnąć wielu grom niezależnym, w tym tym, które znalazły się na tej liście, opierając się na sile nowych, odważnych pomysłów w rozgrywce lub opowiadaniu historii. Wreszcie, wymienione poniżej gry pozostaną z nami na długo i będą hołdem dla nieustającej kreatywności i odporności branży gier.

W tym roku zdecydowaliśmy się wymienić nasze typy gier w porządku alfabetycznym, z wyborem gry roku na końcu. tutaj są.

Atari 50: Obchody rocznicy

Digital Eclipse Windows, Switch, PlayStation 4/5, Xbox One/Series i Atari VCS

READ  Super Mario Bros. Twórcy zastanawiają się nad wyjściem timera

Rzadko zdarza się, aby grupa starszych gier znalazła się na corocznej liście Gry Roku Ars. To bezprecedensowe, aby taka gra faktycznie wygrała jedno z naszych upragnionych miejsc. Ale Atari 50 Robi kilka kluczowych rzeczy, aby oddzielić się od niezliczonych kolekcji klasycznych emulatorów gier, które wyrosły przez lata.

نظرة سريعة على مركبة <em> Lądownik księżycowy Atari, jak widać w <em> Vctr Sctr </em>src=”https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2022/11/2022111812392500-C9E6FB319250D5F057A00A1B467DE8DA-640×360.jpg” width=”640″ height=”360″ srcset=”https://cdn. arstechnica.net/wp-content/uploads/2022/11/2022111812392500-C9E6FB319250D5F057A00A1B467DE8DA.jpg 2x”/></a><figcaption class=
Zbliżenie / Szybkie spojrzenie na Atari Sonda księżycowajak widzieliśmy w Vctr Sctr.

Pierwszym z nich jest duży nacisk na materiał uzupełniający. Atari 50 Wypełniony wywiadami wideo, dokumentami projektowymi, współczesnymi reklamami, ciekawostkami, cytatami i nie tylko. Wszystko to nadaje kluczowy kontekst 50-letniej historii Atari i sprawia, że ​​nawet najmniej grywalne gry z kolekcji są ciekawsze z historycznego punktu widzenia. Prezentacja „osi czasu” jest również na najwyższym poziomie, dzięki czemu cały produkt przypomina bardziej interaktywne muzeum niż zwykłą kolekcję starych tytułów.

Atari 50 Występuje także w pół tuzinie „odświeżonych” wersji kilku klasyków Atari. Zawiera zaktualizowaną grafikę, dźwięk i rozgrywkę, które wykorzystują dziesięciolecia postępu w projektowaniu gier i technologii, nadając starym koncepcjom nowe życie dla nowej publiczności. Chociaż nie wszystkie z tych ofert wygrywają, Wciągający Vctr Sctr samotność Wystarczająco, aby rozgrzać serce każdego starego fana gier karcianych.

Kyle’a Orlanda

Kult Barana

Mega Beast Windows, Mac, Switch, PlayStation 4/5, Xbox One/Series

Oto dziwne stwierdzenie: nie ma wystarczającej liczby kultowych symulatorów. Jednak jest tam wielu roguelitów. Kult Barana Oba, i chociaż jest to dobry roguelite, to kultowa część symulacji pakietu, która wyróżnia go w tym roku.

أنت تعرف تدريب قتال الزعيم - تجنب الهجمات بعيدة المدى والاشتباك أثناء الرد بهاتفك.  حتى الآن ، تحقق الوحوش الشيطانية التي قاتلناها في <em> Kult Barana </ em> Solidna równowaga między ręcznie rysowanymi klatkami animacji a efektami wektora rozciągania. =” 360″ srcset=”https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2022/06/20220621170241_1-1280×720.jpg 2x”/></a><figcaption class=
Zbliżenie / Znasz ćwiczenie walki z bossem – unikaj ataków dystansowych i walki wręcz, odpowiadając telefonem. Do tej pory demoniczne bestie, z którymi walczyliśmy Kult Barana Solidna równowaga między ręcznie rysowanymi klatkami animacji a efektami wektorowymi rozciągania.

dewolwent

Części walki gry przypominają bardziej wyrozumiałego i przystępnego kuzyna klasycznej gry niezależnej Wiązanie Isaac. Oferowana tutaj akcja typu dodge-and-slash jest jednak napięta, nic zbyt oryginalnego. Ale co najmniej tyle samo czasu spędzisz w pierścieniu budowania miasta, gdzie będziesz produkować i zbierać zasoby, wykonywać zadania na rzecz mieszkańców i zarządzać ogólnym szczęściem i produktywnością swojej sekty – a wszystko to podczas wygłaszania przemówień, uciszanie heretyków i składanie antropomorficznych ofiar ze zwierząt.

Są kreski Przejście dla zwierząti Dolina Gwiezdnej Rosya nawet Petera Molyneux czarny i biały tutaj. To wszystko jest bardzo zabawne, ale to kreskówkowa wizja prowadzenia kultu w świecie horrorów Lovecrafta naprawdę sprzedaje grę.

Grafika jest na najwyższym poziomie, muzyka utknie w twojej głowie (w dobry sposób), a systemy progresji są po prostu uzależniające. Kult Barana Nie wymyśla jednego koła na nowo, ale jest pyszną mieszanką jednych z najlepszych gier niezależnych, jakie miały do ​​​​oferty w ciągu ostatnich kilku lat – niezależnie od tego, czy mówimy o roguelite crawlerach, czy o relaksującym fenomenie gier.

Innymi słowy, jest to „największy hit” mechaniki popularnych gier indie z oryginalnym i zabawnym motywem. Jako taki zasługuje na twoje oddanie.

Samuela Aksona

Zamek krasnoludów

Gry Zatoki Perskiej 12; okna

Wydanie Zamek krasnoludów Ten, który istnieje od 16 lat, jest zaniedbany. Domyślna grafika jest pokolorowana znakami ASCII; Konfiguracja opierała się na wiki i bolesnych próbach i błędach; Podstawową trudnością było również okrzyk bojowy gry: „Przegrywanie jest zabawne”.

موجه البرنامج التعليمي الاختياري الذي يظهر عند بدء إصدار <em> Twierdza Krasnoludów </em> „Para. Bogaty w minerały region tego świata może być twój.”  src=”https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2022/10/df1-640×360.png” width=”640″ height=”360″ srcset=”https://cdn.arstechnica. net/wp-content/uploads/2022/10/df1-1280×720.png 2x”/></a><figcaption class=
Zbliżenie / Opcjonalny monit samouczka, który pojawia się podczas uruchamiania Zamek krasnoludówWersja parowa. Niech bogaty w minerały obszar tego świata będzie Twój.

Do 12 Gry/Steam

Nadal, zamek krasnoludów Niezrównana złożoność A możliwość opowiadania epickiej historii zapewniła jej lojalnych fanów i utrzymywała grę z darowizn — ale ledwo. Który robi Pierwsze pojawienie się gry w epoce nowożytnej– Dzięki 16-bitowej grafice, wspaniałej ścieżce dźwiękowej oraz ulepszonym samouczkom i skrótom – coś w rodzaju zapraszania nowych graczy. Jest to również szansa dla długoletnich fanów, aby pokazać swoją miłość do Zacka i Tarna Adamsów, dwóch braci, którzy utrzymują ten szalony symulator w ruchu bez przeszkód. Sprzedać gra.

Nowa wersja komercyjna Zamek krasnoludów Tegoroczne wydanie jest znacznie łatwiejsze do wykopania niż stara wersja. Teraz, po kilku pierwszych próbach w grze, prawdopodobnie zostaniesz z pytaniem typu: „Jak znaleźć obóz z piaskiem, który ma również wystarczającą ilość minerałów?” Zamiast: „Co to za turecki czerwony symbol i jak zabił mojego łowcę?”

Jednak pomimo plującego blichtru, niezwykle głębokie systemy i mityczny chaos generowany proceduralnie wciąż istnieją, tylko z bardziej logicznymi sposobami dostępu i zrozumienia ich. (Co prowadzi do kolejnego możliwego pytania: „Dlaczego ten kot wpada w taką depresję, kiedy myśli o stołach?”). Ta nowa wersja Zamek krasnoludów Dodaje to tylko uroku temu już imponującemu dziełu i, miejmy nadzieję, przybliża grę szerszej publiczności, która może lepiej ją zachować. Wszyscy będziemy dzięki temu lepsi.

Kevina Purdy’ego

God of War: Ragnarok

Studio Sony Santa Monica; PS4/5

cztery lata później, Ragnarok Mógł zrobić więcej w stylu „Dad of Boy”. Bóg wojny że Zapamiętany i pokochany na nowo w 2018 roku. Być może ta gra rywalizowała o miejsce na tej liście.

Kratos ، يبحث في مجاله الذي سيصبح دمويًا قريبًا في <em> God of War: Ragnarok </em>src=”https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2021/09/Screenshot-8456-640×360.png” width=”640″ height=”360″ srcset=”https://cdn. arstechnica.net/wp-content/uploads/2021/09/Screenshot-8456-1280×720.png 2x”/></a><figcaption class=
Zbliżenie / Kratos, przeszukujący swoją wkrótce krwawą domenę God of War: Ragnarok.

Sony

I tak, w istocie większość rozgrywki i wiele środowisk w tej kontynuacji wyda się znajomym fanom jej poprzednika. to nie jest zła rzecz. RagnarokSystemy walki są tak dogłębne jak zawsze, tak bardzo, że główne nowe opcje walki zostały wprowadzone w mojej grze przez prawie 20 godzin.

Ale Ragnarok Stoi również sam, w dużej mierze dzięki postaciom drugoplanowym. Panteon nordycki, do którego odnosi się tytuł gry, po mistrzowsku kradnie show, wymieniając delikatne zadziory i mitologiczny dramat poprzez zabawne i zabawne występy. Podczas gdy związek między Kratosem i jego nastoletnim synem Atreusem tym razem nie pociąga za serce, jest wystarczająco dużo interesujących historii pobocznych, aby ukryć ten względny brak.

Sequel radzi sobie również dobrze ze swoim zróżnicowanym tempem, przełączając się na zwinnego Atreusa wyposażonego w łuk lub rozciągając sekcje rozwiązywania zagadek, zanim standardowa rozgrywka Kratosa z machaniem toporem i łańcuchem stanie się przytłaczająca. A pięknie udekorowane otoczenie lśni, zwłaszcza na PlayStation 5, i wręcz błaga cię o zbadanie każdego zakątka w poszukiwaniu mnóstwa ukrytych ścieżek i historii. Takie akcenty pomagają przenieść tę kontynuację na naszą listę, nawet jeśli nie dorównuje swojemu poprzednikowi.

Kyle’a Orlanda