15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mistrzostwa Europy 29er 2024 w Gdyni

Mistrzostwa Europy 29er 2024 w Gdyni

Mistrzostwa Europy 29er 2024 w Gdyni – Dzień 1

Międzynarodowa klasa 29er do 4 lipca, 08:35 PDT
1-8 lipca 2024 r

Mistrzostwa Europy 29er 2024 w Gdyni

Mistrzostwa Europy 29er 2024 1 Dzień w Gdyni © Międzynarodowa Klasa 29er


W grupie kobiet prowadzą hiszpańskie siostry Paula i Isabelle Lysega, w grupie mieszanej prowadzą Polki Ewa Lewandowska i Krzysztof Królik, a w grupie mężczyzn po pierwszym dniu Mistrzostw Europy 29er prowadzą francuscy żeglarze Nolan Hud des Aune i Titouan Cresset. W Gdyni.

W regatach podzielonych na cztery floty rywalizuje łącznie 138 załóg z 25 krajów. Pierwszy dzień mistrzostw upłynął pod znakiem trudnych warunków pod względem siły i kierunku wiatru, ale mimo to w każdej grupie udało się przeprowadzić po trzy wyścigi.

Wszystkie załogi są bardzo utalentowane, więc konkurencja jest zacięta. Wiatr był dziś bardzo nieprzewidywalny, stale zmieniał kierunek i prędkość, co utrudniało warunki. Jednak w każdym wyścigu udało nam się ukończyć wyścig w pierwszej piątce, a nawet wygrać pierwszy wyścig, więc jesteśmy bardzo szczęśliwi. W Gdyni ważne jest, aby dobrze czytać wiatr” – powiedziała w grudniu Ewa Lewandowska, Młodzieżowa Mistrzyni Świata 2023 w Buzios w Brazylii.

W środę dobrze spisali się Nolan Hood des Aune i Titouan Cresset, wygrywając trzy wyścigi. Po dwa wyścigi zwyciężyli Włosi Alex Demurtas i Giovanni Santi, a także holenderscy żeglarze Beerdluuk Spijkervet i lider kategorii U-17 Thomas Reiers.

Adele Huebner i Katharina Frick zwyciężyły w kategorii dziewcząt do lat 17. „Wczorajszy wyścig treningowy był dla nas bardzo zły, podjęliśmy wiele złych decyzji i nie mogliśmy zająć dobrej pozycji. Na szczęście dzisiaj było lepiej i jesteśmy zadowoleni z ostatniego wyścigu, w którym zajęliśmy drugie miejsce” – skomentował Niemiec. Żeglarze.

W drużynie mieszanej do lat 17 prym wiodą Czesi Karolina Lojkova i Petr Belnar.

Kwalifikacje potrwają do piątku, finały rozpoczną się w sobotę, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni w poniedziałek. Medale zostaną przyznane w kategoriach grupowych mężczyzn, kobiet i grup mieszanych bez ograniczeń wiekowych oraz w tej samej kategorii dla U-17.

READ  Girteka rozbudowuje swoją bazę transportową w Polsce, aby być bliżej klientów

Dowiedz się więcej na 29ereuropeans.org

Zapisz się do newslettera SW