30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Microsoft i Nintendo nie podniosą cen konsoli pomimo podwyżki PS5

Microsoft i Nintendo nie podniosą cen konsoli pomimo podwyżki PS5

PS5 leci po niebie w pobliżu dwóch innych konsol.

obrazek: Xbox / Nintendo / Sony / Kotaku / Toastphoto (walka o akcje)

Dzisiaj Sony ogłosiło, że w większości regionów PlayStation 5 zanotuje wzrost cen wynik inflacji. W odpowiedzi na tę wiadomość ludzie zaczynają się zastanawiać, czy inni producenci konsol wdrożą podobne podwyżki cen. Odpowiedź, przynajmniej na razie, wydaje się być nie. Jednak Nintendo i Microsoft zachowały ostrożność, aby pozostawić otwartą możliwość przyszłych podwyżek cen.

Po tym, jak Sony to potwierdziło, Z powodu utrzymującej się globalnej inflacjiobie wersje PS5 odnotują wzrost cen w wielu regionach —W tym Kanada, Meksyk, Chiny i Wielka BrytaniaKolejne oczywiste pytanie, które wielu zadawało, brzmiało: Czy jakakolwiek inna firma podjęłaby ten sam drastyczny krok? W końcu jest to internet, miejsce, w którym ludzie nieustannie krzyczą na siebie, która konsola jest lepsza lub gorsza, i knują spiski, aby wyjaśnić, dlaczego strony piszą dobre lub złe wiadomości o konsolach. Więc oczywiście, jeśli Sony coś zrobi, ludzie muszą wybrać stronę i zacząć zadawać pytania dotyczące Xbox i Nintendo.

Kotaku Skontaktowałem się z Xbox w sprawie podwyżki cen Sony PS5 i czy firma miała podobne plany podwyżki cen na Xbox Series X lub S. Odpowiedź Microsoftu jest nieco słaba, zauważając, że żadna firma nie planuje w ten czy inny sposób.

Oto pełne oświadczenie:

Nieustannie oceniamy naszą działalność, aby zaoferować naszym fanom wspaniałe opcje gier. Sugerowana cena detaliczna Xbox Series S to nadal 299 USD, a Xbox Series X to 499 USD. Dotyczy to również innych rynków i ich aktualnych cen.

While it did confirm that right now the price hasn’t changed, it leaves open the very real possibility that as inflation gets worse, the tech company could decide to increase the price on one or both of its Xbox variants.

Read More: Xbox Boss mówi, że ekskluzywne produkty nie są przyszłością, ponieważ firma kupuje ekskluzywne produkty

Tymczasem na początku tego miesiąca Nintendo Chief Shuntaro Furukawa powiedział: Nikki Azja Obecnie „nie rozważa” podwyżki cen Switcha, dodając, że firma nie chce wykluczać ludzi z zakupu uber-popularnej konsoli.

„Nasza konkurencja to różnorodna rozrywka na świecie” – powiedział Furukawa. „Zawsze myślimy o cenach w kategoriach wartości naszej zabawy… Do tej pory firma Nintendo sprzedała ponad 100 milionów jednostek Switch i ważne jest, aby utrzymać ogólny rozmach naszej działalności”.

Jednak to oświadczenie pozostawia otwartą kwestię cenową dla Nintendo, aby w razie potrzeby zmienić ceny na Switchu. Jednak Nintendo jakoś faktycznie podniosło cenę Przełącz się na ulepszony model OLED wydany w zeszłym roku. W ten sposób Nintendo często podnosi ceny swoich konsol bez konieczności podnoszenia tradycyjnych cen, jak robi to Sony.

IObie firmy prawdopodobnie będą uważnie obserwować, jak rynki, krytycy i fani reagują na podwyżki cen PS5 Sony, rozważając, jak poradzić sobie z przyszłą inflacją. A gdy rynek gier zaczyna nieco zwalniać Po ogromnych liczbach, które widziałeś podczas pandemii, lepiej uwierzyć, że firmy takie jak Nintendo są otwarte na różne sposoby, aby pomóc utrzymać swoje łodzie na powierzchni, ponieważ ludzie zaczynają uzyskiwać mniejsze dochody do wydawania na konsole do gier wideo i gry.

READ  Ogłoszono nowy, ulepszony Nitro Deck+ na Switcha, a zamówienia przedpremierowe są już dostępne